Prestiżowe nagrody "Konecka Glorietta" zostały rozdane Drukuj Email
(2014-08-29)
W niedzielny wieczór w drugim dniu obchodów „Dni Końskich” na scenie w Parku Miejskim, wręczone zostały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Koneckie Glorietty”. Nagroda ta, o której decyduje Kapituła, ma charakter honorowy i przyznawana jest osobą, instytucją i organizacjom w celu wyróżnienia ich zasług, wybitnych osiągnięć, aktywności i promocji naszej gminy, a także poprawie jakości życia mieszkańców i promocji wolontariatu.
Czytaj całość…
 
Konecczanie świętowali obchody "Dni Końskich" Drukuj Email
(2014-08-28)
W sobotę 23 sierpnia 2014 r. uroczyście rozpoczęły się obchody „Dni Końskich”. W Parku Miejskim pojawiło się mnóstwo atrakcji dla mieszkańców Końskich – szczególnie dla dzieci – słowem miejsce wokół sceny przez dwa dni stało się placem rozrywki. W sobotę w czasie uroczystego otwarcia „Dni Końskich” pojawili się parlamentarzyści: poseł na Sejm RP Marzena Okła - Drewnowicz, poseł Lucjan Pietrzczyk i poseł Andrzej Będkowski oraz samorządowcy, a także delegacje z zaprzyjaźnionych miast: Oroszlan na Węgrzech, które reprezentował burmistrz miasta Karoly Takacs wraz z Eriką Vasvári – dziennikarzem prasowym, Viktorem Rácza – dyrektorem lokalnej telewizji i Alicją Brassoi– tłumaczem oraz z Mohyleva Podolskiego z Ukrainy, które reprezentował Vitaliy Kryhan, zastępca burmistrza i Iuliia Chorna, pracownik Urzędu.
Czytaj całość…
 
Piątkowy mecz zainaugurował "Dni Końskich" Drukuj Email
(2014-08-28)
W piątek 22 sierpnia br. rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie – Komendą Powiatową Policji w Końskich, a Temidą - Kielce inaugurujący obchody „Dni Końskich”. Mecz rozegrany został na Stadionie MKS Neptun, gdzie zarówno urzędnicy, policjanci oraz kieleccy prawnicy świetnie się bawili.
Czytaj całość…
 
Na ludowo festyn w Kornicy Drukuj Email
(2014-08-29)
W sierpniu br. na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy odbył się festyn dla mieszkańców, w czasie którego lokalna społeczność miała możliwość zabawy z piosenką zespołu ludowego „Korniczanka” tańcem oraz konkursami i zabawami. Organizatorem i prowadzącą festyn była kierownik kornickiego Domu Kultury, Małgorzata Pasek.
Czytaj całość…
 
Dni "Sześciogrodu" Drukuj Email
(2014-08-28)
W Pomykowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez sołtysów wraz z radnymi Rady Miejskiej w Końskich z sześciu miejscowości z terenu gminy Końskie: Koczwara, Pomyków, Górny Młyn, Czerwony Most, Szabelnia, Piła wraz ze Stowarzyszeniem „Sześciogród” pod nazwą „Dni Sześciogrodu”. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Michał Cichocki.
Czytaj całość…
 
Informacja o "Wyprawce Szkolnej" 2014/2015 Drukuj Email
(2014-08-26)
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.
Czytaj całość…
 
Koneckie obchody Dnia Wojska Polskiego Drukuj Email
(2014-08-22)
W Końskich podobnie jak w całym kraju, w piątek 15 sierpnia br. odbyły się obchody Dnia Wojska Polskiego i 94 rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Czytaj całość…
 
Dni Końskich 2014 Drukuj Email
(2014-08-14)

 
X Przeglądu Kapel i Solistów Instrumentalistów "Muzykanty" Drukuj Email
(2014-08-14)
Rytm polki, oberka i muzyki ludowej zgromadziły w niedzielne popołudnie 10 sierpnia br. mieszkańców Końskich przed Sceną Letnią w Parku Miejskim. Miłośnicy regionalnego folkloru z zachwytem wysłuchiwali dźwięków podczas X Edycji Koneckiego Przeglądu Kapel i Solistów –Instrumentalistów „Muzykanty”.
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski zlot samochodów Drukuj Email
(2014-08-13)

 
Wycieczka "Szlakiem Zabytków gminy Końskie" Drukuj Email
(2014-08-12)
W ubiegłym tygodniu blisko 40 osób wzięło udział w autokarowej wycieczce szlakiem koneckich zabytków, które dzięki świętokrzyskim i gminnym finansom zyskały nowy blask.
Czytaj całość…
 
Burmistrz Michał Cichocki pożegnał pielgrzymów Drukuj Email
(2014-08-12)
W piątkowy poranek 8 sierpnia br. z Końskich wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi z diecezji radomskiej wędrują na Jasną Górę pod hasłem „Nie wstydzę się Ewangelii”. Blisko 300 pątników z koneckich parafii po mszy koncelebrowanej przez księdza biskupa Henryka Tomasika wyruszyło na pielgrzymkowy szlak. Do kolumny skarżyskiej dołączyły grupy parafii św. Mikołaja i Chrystusa Odkupiciela oraz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Końskich, Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Kazanowie oraz parafii w Petrykozach. W sumie uczestnicy pielgrzymki mają do pokonania 141 kilometrów.
Czytaj całość…
 
Możliwość składania wniosków o oszacowanie powstałych szkód Drukuj Email
(2014-08-06)

ZAWIADOMIENIE

 
W związku z wystąpieniem w dniu 04.08.2014r. huraganu z ulewnym deszczem i gradem, informuję o możliwości składania wniosków o oszacowanie powstałych szkód. Wnioski mogą być składane do dnia 14.08.2014r. do tutejszego Urzędu.
Czytaj całość…
 
Konkurs fotograficzny I Pieszego Rajdu Piekielników rozstrzygnięty Drukuj Email
(2014-07-31)
W ubiegłym tygodniu Burmistrz Michał Cichocki wręczył nagrody książkowe zwycięzcom w konkursie fotograficznym, który odbył się podczas I Pieszego Rajdu Piekielników. Tematyką konkursu były walory krajoznawczo – turystyczne rejonu, przez który przebiega szlak rajdu, a tytuł konkursu to: „Co widziałem po drodze?”.
Czytaj całość…
 
70 rocznica akcji "Burza" Drukuj Email
(2014-07-28)
W niedzielę 27 lipca br. Światowy Związek Żołnierzy AK Koło w Końskich w trakcie Mszy Św. celebrowanej w kościele p.w. Św. Anny złożył hołd wszystkim uczestnikom oraz poległym żołnierzom biorącym udział w akcji "Burza". We Mszy Św. udział wzięli między innymi: Michał Cichocki – burmistrz Miasta i Gminy Końskich, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich, parlamentarzyści, żołnierze AK z terenu Końskich i województwa świętokrzyskiego, poczty sztandarowe oraz radni powiatowi i miejscy.
Czytaj całość…
 
Listy gratulacyjne dla "Korniczanek" Drukuj Email
(2014-07-25)
W środę 23 lipca br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich w gabinecie burmistrza Michała Cichockiego gościł Zespół Ludowy „Korniczanki”. Zespół ten na tegorocznych „Kuźnicach Koneckich” reprezentujący gminę Końskie wygrał konkurs "Kuźnice Folk Fest – Sielpia 2014”.
Czytaj całość…
 
Profilaktyka wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy Drukuj Email
(2014-07-24)
 
Radio Kielce w Końskich i Sielpi Drukuj Email
(2014-07-24)
W ubiegły piątek 18 lipca br. ekipa Radia Kielce odwiedziła nasze miasto, Końskie. Radiowy wóz satelitarny ustawił się w centrum miasta, na skwerze obok kolegiaty św. Mikołaja. Dziennikarze zaprosili burmistrza Miasta i Gminy Końskie Michała Cichockiego, który opowiadał o ciekawostkach związanych z kolegiatą, jak też o historii Zespołu Pałacowo –Parkowego. Wraz z burmistrzem do rozmów włączył się również ks. Dziekan Andrzej Zapart.
Czytaj całość…
 
Konsultacje - Możliwości pozyskania dotacji z Funduszy Europejskich Drukuj Email
(2014-07-23)

 
Obchody Święta Policji w Końskich Drukuj Email
(2014-07-23)
W niedzielę 20 lipca br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody były wyjątkowe i bardzo uroczyste. Rozpoczęły się przemarszem kolumny koneckich policjantów do Kolegiaty św. Mikołaja, gdzie uroczyście uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez kapelana ks. dziekana Andrzeja Zaparta. Następnie policjanci i wszyscy zaproszeni goście prowadzeni przez Miejsko – Gminną Orkiestrę Dętą pod batutą Józefa Świerczyńskiego przemaszerowali ulicami miasta przed budynek Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu fotograficznego "Co widziałem/-am po drodze?" Drukuj Email
(2014-07-18)
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 411 - 451 z 1487