III sesja Rady Miejskiej w Końskich Drukuj Email
(2014-12-22)
Niniejszym zapraszam Pana (Panią) na III sesję Rady Miejskiej w Końskich, która odbędzie się w dniu 30 grudnia 2014 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (pok.18).
Czytaj całość…
 
Reprezentacja Koneckiego Klubu Karate wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej Drukuj Email
(2014-12-18)
W sobotę 13 grudnia 10-cio osobowa reprezentacja Koneckiego Klubu Karate wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej PFKK (Polskiej Federacji Kyokushin Karate). Byli to - Jakub Owczarek, Maciej Paduch, Olgierd Kozielski, Robert Zuber, Julia Tarasińska, Oliwia Tatar, Oliwia Małecka, Jakub Płyta, Mikołaj Głogowski i Sebastian Płodzik.
Czytaj całość…
 
Zespół Szkół w Stadnickiej Woli zwycięzcą tegorocznego Turnieju Mikołajkowego Drukuj Email
(2014-12-17)
W czwartek 11 grudnia br. odbył się XII Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie organizowany przez Urząd Miasta i Gminy, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół w Stadnickiej Woli. W turnieju wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Ruszyły pociągi z nowej stacji Opoczno - Południe Drukuj Email
(2014-12-17)
Od niedzieli 14 grudnia br. pasażerowie mogą korzystać z nowego przystanku na Centralnej Magistrali Kolejowej - Opoczno Południe. Jest to nowa stacja na kolejowej mapie Polski, która zapewni mieszkańcom Opoczna i okolicznych miejscowości, w tym również mieszkańcom gminy Końskie, bezpośrednie i szybkie połączenia z Warszawą, Krakowem, Katowicami, czy Wrocławiem. Każdego dnia z przystanku odjeżdżać będzie 8 par pociągów.
Czytaj całość…
 
Gmina Końskie otrzymała dofinansowanie na zakup samochodu dla niepełnosprawnych Drukuj Email
(2014-12-15)
We wtorek 9 grudnia br. Gmina Końskie odebrała samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. W odbiorze uczestniczył wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krystyna Milczarek oraz dyrektor ZOPO Małgorzata Jaskólska.
Czytaj całość…
 
Krzysztof Obratański uroczyście zaprzysiężony Drukuj Email
(2014-12-11)
8 grudnia 2014 r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której ślubowanie złożył nowy Burmistrz Krzysztof Obratański. Otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Pan Zbigniew Kowalczyk, wybrany przez radnych na sesji 1 grudnia br.
Czytaj całość…
 
Konkurs Fotograficzny Motocykl Drukuj Email
(2014-12-10)

 
280 dzieci otrzymało prezenty mikołajkowe przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Drukuj Email
(2014-12-10)
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich we wtorek 2 grudnia 2014 r. odbyło się świąteczne spotkanie, gdzie dzieci z rodzin o najniższych dochodach otrzymały paczki od świętego Mikołaja. Organizatorem uroczystości było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, którego prezesem jest Maria Stanek.
Czytaj całość…
 
II sesja Rady Miejskiej w Końskich Drukuj Email
(2014-12-05)
Realizując postanowienie Komisarza Wyborczego w Kielcach I z dnia 3 grudnia 2014 r. znak: DKC-712-10/14 w sprawie zwołania sesji Rady Miejskiej w Końskich w celu złożenia ślubowania przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie wybranego w głosowaniu ponownym w wyborach wójtów, burmistrzów, prezydentów miast przeprowadzonych w dniu 30 listopada 2014 r., zawiadamiam, że II sesja Rady Miejskiej w Końskich kadencji 2014-2018, odbędzie się w dniu 8 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (pok.18).
Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny w ramach projektu: Drukuj Email
(2014-11-28)
W okresie od września do listopada 2014 roku realizowanym był w 10 Szkołach Podstawowych z terenu gminy Końskie projekt pn. : „Niebieskie niebo i zielona zieleń dla gminy Końskie – organizacja warsztatów oraz konkursu z zakresy ekologii”, który jest współfinansowanym w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 Wdrażania lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Czytaj całość…
 
Ponad 12 milionów złotych na rozbudowę składowiska w Końskich Drukuj Email
(2014-11-28)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich złożyło w lipcu tego roku wniosek o udzielenie dotacji do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt "Rozbudowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Końskie ul. Spacerowa” na kwotę 34 478 500.00 zł brutto, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko Priorytet II, ochrona powierzchni ziemi.
Czytaj całość…
 
I sesja Rady Miejskiej w Końskich Drukuj Email
(2014-11-27)
Realizując postanowienie Komisarza Wyborczego w Kielcach I z dnia 26 listopada 2014 r. znak: DKC-712-9/14 w sprawie zwołania I sesji Rady Miejskiej w Końskich w celu złożenia ślubowania przez radnych Rady Miejskiej w Końskich wybranych w wyborach do rad gmin, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r., zawiadamiam, że I sesja Rady Miejskiej w Końskich kadencji 2014-2018, odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (pok.18).
 
Podium dla koneckich piłkarzy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Šali Drukuj Email
(2014-11-26)
W dniu 21 listopada 2014 r. w słowackiej Šali odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju III miejsce.
Czytaj całość…
 
Dzień Honorowych Dawców Krwi Drukuj Email
(2014-11-25)
W piątek 21 listopada br. dawcy krwi z regionu koneckiego uroczyście obchodzili Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podsumowanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Jak co roku uroczystość zorganizował Zarząd i Rada Rejonowa Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. W obchodach udział wziął burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki. W uroczystym dorocznym spotkaniu udział wzięli także opiekunowie szkolnych klubów, które działają przy kilku koneckich placówkach.
Czytaj całość…
 
Podpisanie umowy o udzielenie dotacji Drukuj Email
(2014-11-21)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. z o.o. złożyło w lipcu tego roku wniosek o udzielenie dotacji do NFOŚ i GW w Warszawie pod nazwą „Rozbudowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Końskie ul. Spacerowa” na kwotę 34 478 500.00 zł brutto, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko Priorytet II, ochrona powierzchni ziemi.
Czytaj całość…
 
Wspomnienia 151 rocznicy bitwy pod Ormanichą Drukuj Email
(2014-11-21)
W ubiegłym tygodniu na polanie leśnej zwanej Ormanicha, w gminie Ruda Maleniecka świętowano 151 rocznicę bitwy, która miała miejsce w czasie powstania styczniowego. W tym miejscu znajduje się mogiła powstańców styczniowych dowodzonych przez Hipolita Zawadzkiego, rządcy z Mniowa, którzy mieli tu swoje obozowisko i zostali otoczeni przez Rosjan.
Czytaj całość…
 
Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Drukuj Email
(2014-11-21)
 Szanowni Państwo
z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Samorząd Miasta i Gminy Końskie, pragnie złożyć wszystkim Pracownikom Służb Społecznych serdeczne życzenia i wyrazy uznania za zaangażowanie w pełnieniu ważnej roli społecznej.

Życzymy, by każdy dzień trudnej i odpowiedzialnej pracy przyniósł poczucie zadowolenia i satysfakcji oraz by był źródłem motywacji do coraz lepszej pracy i osiągania wyższych celów.

Dziękujemy za wrażliwość, wyrozumiałość, ofiarny trud i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Życzymy dużo szczęścia, radości, wiary i wytrwałości zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.
 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich

Zbigniew Kowalczyk

       

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

Michał Cichocki

 
Wspaniała opowieść o "Białym Orle" - II część obchodów Święta Niepodległości Drukuj Email
(2014-11-20)
Uroczysta akademia w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli w środę 12 listopada br. była kontynuacją obchodów Święta Niepodległości. Wśród gości byli m.in.: burmistrz Michał Cichocki, zastępcy Jacek Matera i Krzysztof Jasiński, wicestarosta konecki Andrzej M. Lenart, kombatanci ze Światowego Związku Armii Krajowej Koło w Końskich, radni Rady Miejskiej w Końskich, dyrektorzy koneckich szkół, rodzice oraz uczniowie.
Czytaj całość…
 
Rada Miejska zakończyła kadencję Drukuj Email
(2014-11-19)
W piątek 14 listopada 2014 r. Rada Miejska w Końskich VI kadencji 2010 – 2014 po raz ostatni podejmowała uchwały i ważne decyzje. Była to również okazja do podsumowania czterech lat i podziękowań. Zarówno burmistrz Michał Cichocki jak i radni zgodnie potwierdzili, że była to kadencja kompromisów i wspólnej pracy. Pierwsza część sesji była robocza, w czasie której burmistrz odczytał sprawozdanie z działalności między sesjami, następnie podjęto ostatnie uchwały Rady Miejskiej.
Czytaj całość…
 
Ekologiczny happening - "Dzień czystego powietrza" z konecką "Dwójką" Drukuj Email
(2014-11-19)
13 listopada 2014 r. pod patronatem Fundacji Ekologicznej ARKA w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbył się Dzień Czystego Powietrza. Akcja ta jest organizowana w szkole po raz szósty. Dzieci mają szczególne prawo, aby aktywnie obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Zanieczyszczone powietrze powoduje kaszel i bóle głowy. Jeśli wdycha się go latami, może doprowadzić do schorzeń układu oddechowego: astmy, zapalenia oskrzeli czy alergii. To dzieciaki i osoby starsze są szczególnie wrażliwe i najbardziej narażone na wpływ zanieczyszczonego powietrza, które dla nich jest po prostu groźne.
Czytaj całość…
 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości Drukuj Email
(2014-11-19)
We wtorek, przy słonecznej aurze, pod Pomnikiem Wdzięczności rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości - 11 Listopada. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości burmistrz Michał Cichocki oraz zastępca Krzysztof Jasiński złożyli wiązankę i zapalili symboliczny znicz pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej przy ulicy Warszawskiej.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 329 - 369 z 1487