IX sesja Rady Miejskiej w Końskich Drukuj Email
(2015-05-25)
Niniejszym zapraszam Pana (Panią) na IX sesję Rady Miejskiej w Końskich, która odbędzie się w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (pok.18).
Czytaj całość…
 
Uwaga producenci owoców i warzyw Drukuj Email
(2015-05-21)
KOMUNIKAT
 
Zgodnie z § 5 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. poz. 1468, z późn. zm.), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje,
Czytaj całość…
 
Mistrzowie Świata w Trójboju Siłowym z wizytą u Burmistrza Drukuj Email
(2015-05-20)
We wtorek 19 maja br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, burmistrz Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, spotkali się z Edwardem Rożnowskim, który wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Łucku na Ukrainie i tym samym został Mistrzem Świata w kategorii wag. do 90 kg.
Czytaj całość…
 
Konferencja szkoleniowa w ramach Koneckich Dni Profilaktyki Drukuj Email
(2015-05-20)
W dniu 19 maja 2015 r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyła się konferencja szkoleniowa pt.: „Mediacje skuteczną metodą rozwiązywania konfliktów w rodzinie”. Organizatorem konferencji był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Końskich.
Czytaj całość…
 
Sołtysi w gminie Końskie Drukuj Email
(2015-05-20)
W piątek 15 maja br. w restauracji Leliwa w Końskich odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń dla nowo wybranych sołtysów z terenu gminy Końskie. Tym samym reprezentanci 40 sołectw oficjalnie rozpoczęli swoją kadencję. Zaświadczenia wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. Na uroczystości obecni byli również Lidia Wiśniewska i Marek Kozerawski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich, Beata Lis Skarbnik Miasta i Gminy Końskie oraz Anna Głębocka Naczelnik Wydziału Organizacyjnego.
Czytaj całość…
 
Narodowy Dzień Zwycięstwa Drukuj Email
(2015-05-14)
W piątek 8 maja 2015 r. obchodziliśmy w Polsce po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto – dla upamiętnienia zakończenia drugiej wojny światowej wprowadzono ustawą przyjętą przez sejm w dniu 24 kwietnia 2015 r. Z tej okazji w południe przed Pomnikiem Partyzantów na koneckim cmentarzu oddano hołd poległym za wolność naszej ojczyzny.
Czytaj całość…
 
Obwieszczenie OKW w Końskich w wyborach do Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Drukuj Email
(2015-05-14)
 
Treść obwieszczenia:
 
XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Drukuj Email
(2015-05-14)
W dniu 5 maja br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zainaugurowała obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. W uroczystym spotkaniu udział wzięli przede wszystkim pracownicy bibliotek z terenu powiatu koneckiego, zaproszeni goście oraz miłośnicy czytelnictwa.
Czytaj całość…
 
Rekordy pływackie w Końskich Drukuj Email
(2015-05-14)
W dniu 25 kwietnia 2015 r. na Pływalni Miejskiej w Końskich odbyły się zawody 2 rundy Dużej Ligi. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK”.
Czytaj całość…
 
Zmiana terminu odbioru odpadów Drukuj Email
(2015-05-13)

 
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta RP Drukuj Email
(2015-05-13)
 
Wybory do Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Drukuj Email

 
 
 
 
Targi edukacyjne dla gimnazjalistów Drukuj Email

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, w dniu 28.04.2015 r.  sali bankietowej „Astoria” w Końskich zorganizowano „I Targi Edukacyjne”. Organizatorami targów było Starostwo Powiatowe w Końskich oraz koneckie szkoły ponadgimnazjalne, które prezentowały swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2015/2016.

Czytaj całość…
 
Zwycięzcy XXV Masowych Biegów Ulicznych z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Końskie Drukuj Email

  Na mecie biegów sklasyfikowano 513 osób, w tym 55 zawodników w biegu głównym ( 44 mężczyzn i 11 kobiet) 66 przedszkolaków (44 chłopców i 22 dziewczynki) i 192 uczestników biegu rekreacyjnego. Najmłodszym zawodnikiem był 3-letni Staś Galus,  a najstarszym biegaczem 73-letni Wojciech Studziński (PTTK Końskie).

 W Y N I K I

Czytaj całość…
 
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Końskich Drukuj Email

W dniu 3 maja 2015 r. Samorząd Miasta i Gminy Końskie uczcił 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część oficjalna obchodów rozpoczęła się w parku miejskim przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich gdzie spotkały się tradycyjnie władze samorządowe, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież szkolna oraz mieszkańcy. Na początku ceremonii dzieci z koneckich przedszkoli ubrane w piękne biało-czerwone stroje odśpiewały hymn Polski a poczet flagowy dokonał uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Uroczystość prowadził wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który powitał kolejno wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Czytaj całość…
 
Zaproszenie na obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email
(2015-04-20)
plakat 3 maja
 
Koneccy laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych Drukuj Email
(2015-04-28)
Dobiegła końca kolejna edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jestem bardzo dumny, że wśród laureatów i finalistów znalazło się wielu młodych mieszkańców naszej gminy. Dlatego też pragnę serdecznie pogratulować wszystkim laureatom oraz finalistom konkursów przedmiotowych, którzy tak znakomicie zaprezentowali się na tle całego województwa świętokrzyskiego. Niech Wasze sukcesy będą inspiracją i motywacją dla innych uczniów, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania.
Czytaj całość…
 
Inauguracja X Koneckich Dni Profilaktyki Drukuj Email
(2015-04-28)
„Rodzina wspólną troską” – pod takim hasłem w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich w dniu 23.04.2015 r. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca „X Koneckie Dni Profilaktyki”. W spotkaniu udział wzięli m.in.: Zbigniew Sadorski – Sekretarz Powiatu Koneckiego, Krzysztof Jasiński – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie, Tomasz Jarosz – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich oraz Urszula Przygodzka – Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.
Czytaj całość…
 
"Złoty Żuraw 2014" dla oczyszczalni ścieków w Kornicy Drukuj Email
(2015-04-28)
W dniu 10 kwietnia 2015 r. w hotelu Kongresowym w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu Złoty Żuraw na najlepszą inwestycję budowlaną 2014 roku w województwie świętokrzyskim, organizowanego przez „Echo Dnia”, Targi Kielce  Politechnikę Świętokrzyską. Prestiżowy tytuł Złotego Żurawia w kategorii obiekty bliskie mieszkańcom zdobyła oczyszczalnia ścieków w Kornicy, nagrodę odebrał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

 


Czytaj całość…
 
Wybory do Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Drukuj Email
(2015-04-21)
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 247 - 287 z 1487