Komunikat dla rolników dotyczący suszy Drukuj Email
(2015-08-28)
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie informuje, że w związku z utrzymującymi się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (długotrwały brak opadów deszczu) na podstawie raportu na stronie Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonej przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, dostępnego pod adresem http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/26/, na terenie gminy Końskie stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy.
Czytaj całość…
 
Dni Końskich 2015 Drukuj Email
(2015-08-27)
Trzydniowe obchody „Dni Końskich” zainaugurował towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a „Temidą Kielce”, który rozegrany został w piątek 21 sierpnia na stadionie MKS Neptun Końskie.
Czytaj całość…
 
Konkurs Dożynkowy Drukuj Email
(2015-08-26)

 
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Końskich Drukuj Email

 Zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2013 r. poz.594 z późn. zm./

z   w   o   ł   u   j   ę

na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Końskie nadzwyczajną  sesję Rady Miejskiej  Końskich, która odbędzie się

w dniu 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 8.00

w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie, ul. Partyzantów 1

 

Porządek obrad zgodnie z wnioskiem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie:

1.     Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2.     Przyjęcie porządku obrad.

3.     Rozpatrzenie projektów uchwał:

a)     zmieniającej uchwałę Rady Miejskiej w Końskich w sprawie Wieloletniej Prognozy  Finansowej Miasta i Gminy Końskie na lata 2015-2024,

b)     zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta i Gminy Końskie  na 2015 r.,

c)     zmieniającej uchwałę Nr XL/411/2014 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi  Województwa Świętokrzyskiego,

d)     zmieniającej uchwałę Nr IX/55/2015 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 29 maja 2015 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Koneckiego.

4.     Informacja w sprawie prac Komisji Inwentaryzacyjnej ds. Komunalizacji Mienia.

5.     Zakończenie obrad.

 

                                                                          Przewodniczący Rady Miejskiej

                                                                                               Zbigniew Kowalczyk

 
Informacja o miejscu, dacie i godzinie pierwszego posiedzenia obwodowych komisji do spraw referendum Drukuj Email
(2015-08-18)
 
Informacja - losowanie składów obwodowych komisji do spraw referendum Drukuj Email
(2015-08-11)
 
Bezpłatne konsultacje - Fundusze Europejskie Drukuj Email
(2015-08-11)

 
Zgłaszanie miejsc występowania Barszczu Sosnowskiego na terenie Miasta i Gminy Końskie Drukuj Email
(2015-08-03)
W związku z możliwością przystąpienia gminy Końskie do Konkursu II realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach ochrony i przywracania różnorodności biologicznej dotyczącego zwalczania barszczu Sosnowskiego,  Burmistrz Miasta i Gminy Końskie zwraca się z prośbą o zgłaszanie do tutejszego Urzędu miejsc na terenie miasta i gminy gdzie występuje ta niebezpieczna roślina, celem dokonania kompleksowej inwentaryzacji stanowisk i obszarów jej występowania.
Czytaj całość…
 
71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Drukuj Email

1 sierpnia o godz. 17.00 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe będące wyrazem pamięci i uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Uruchomienie syren będzie także praktycznym sprawdzianem włączenia syren alarmowych obrony cywilnej działających w ramach systemu ostrzegania i alarmowania. 
Prezent od Ambasady USA Drukuj Email

W piątek 24 lipca 2015 r. sekretarz Ambasady USA w Warszawie Wayne McDuffy przekazał Gminie Końskie samochód osobowy marki Chrysler. Kluczyki odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Był to zakup za symboliczną złotówkę. 

 

Czytaj całość…
 
Obchody Święta Policji w Końskich Drukuj Email

We wtorek 21 lipca br. funkcjonariusze koneckiej policji uroczyście obchodzili swoje święto. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się przemarszem kolumny policjantów do Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich, gdzie wszyscy zebrani uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez kapelana ks. dziekana Andrzeja Zaparta. Następnie policjanci i zaproszeni goście udali się do Komendy Powiatowej Policji w Końskich na oficjalną część uroczystości.

Czytaj całość…
 
Bezpłatna mammografia Drukuj Email
(2015-07-27)

 
Nabór kandydatów na członków Koneckiej Rady Sportu Drukuj Email
 
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie
 
na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późń. zm.) w związku z Zarządzeniem nr 113/2011 Burmistrza Miasta i Gminy Końskie z dnia 10 maja 2011 r. w sprawie ustalenia składu i zasad powoływania członków Koneckiej Rady Sportu oraz ustalenia regulaminu jej działania

ogłasza nabór kandydatów na członków Koneckiej Rady Sportu
  
Czytaj całość…
 
ZAPROSZENIE NA OTWARTE SPOTKANIE KONSULTACYJNE Drukuj Email

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - U ŹRÓDEŁ” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących przygotowywanej Lokalnej Strategii Rozwoju kierowanej przez społeczność na okres programowania 2014-2020.

 

ZAPROSZENIE NA OTWARTE SPOTKANIE KONSULTACYJNE

 
Informacja - Wyprawka Szkolna 2015/2016 Drukuj Email

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. 2015 r. poz. 938), rodzice ucznia (prawni opiekunowie) mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych na rok  szkolny 2015/2016.

Wniosek składa się do dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń w terminie do dnia 07.09.2015 r. Termin (zgodnie z w/w rozporządzeniem) ustalony przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, może ulec zmianie po opublikowaniu na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach lub Ministerstwa Edukacji Narodowej, harmonogramu określającego realizację programu „Wyprawka Szkolna”


Do pobrania:

Wniosek o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników w ramach Rządowego programu „Wyprawka Szkolna” w 2015 r. 


 
Kuźnice Koneckie 2015 Drukuj Email

W niedzielę 5 lipca br. w Sielpi odbył się festyn rodzinny „Kuj żelazo póki gorące” zorganizowany w ramach dwudniowego święta powiatu koneckiego „Kuźnice Koneckie”. Impreza ta zgromadziła wielu mieszkańców okolicznych gmin, turystów przebywających w Sielpi oraz parlamentarzystów i samorządowców. Konecki magistrat reprezentowali Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Radni Rady Miejskiej w Końskich.

Czytaj całość…
 
Końskie z wizytą w Šali Drukuj Email

W dniach 26-27 czerwca br. w partnerskim mieście Šal'a - na Słowacji miały miejsce obchody Jarmarku Tradycyjnych Rzemiosł. Jest to coroczna impreza mająca charakter głównego miejskiego święta. W imprezie wzięła udział delegacja miasta Końskie, reprezentowana przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Jasińskiego oraz Panią Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystynę Milczarek.

Czytaj całość…
 
Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie Drukuj Email
(2015-07-10)

 
ROZPOCZEŁY SIĘ PRACE NAD OPRACOWANIEM LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA MIASTA KOŃSKIE Drukuj Email

 

Szanowni Mieszkańcy,

W celu poprawienia jakości życia mieszkańców naszego miasta, Urząd Miasta i Gminy Końskie przystępuje do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Końskie na lata 2016-2020”. Jest to kontynuacja dotychczasowych działań rewitalizacyjnych, które wynikają z wdrażania obowiązującego do tej pory Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Końskie na lata 2007-2015. Program obejmować będzie działania, które mają na celu ożywienie zdegradowanych obszarów miasta, przywrócenie ładu przestrzennego, gospodarczego i odbudowy więzi społecznych.
Czytaj całość…
 
Joga w plenerze Drukuj Email
(2015-07-03)

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 206 - 246 z 1487