Podsumowanie akcji MOTOSERCE Drukuj Email
(2009-04-16)
Image  4 kwietnia 2009r. pod nazwą „Motoserce 2009 odbyła się pierwsza ogólnopolska zbiórka krwi zorganizowana przez kluby motocyklowe zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (KPKM). Głównym partnerem akcji był Polski Czerwony Krzyż.
Czytaj całość…
 
NABÓR NA WOLNE STANOWISKA PRACY Drukuj Email
(2009-04-15)

Zarząd Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ” Modliszewice, ul. Piotrkowska 30 26-200 Końskie OGŁASZA NABÓR NA  WOLNE STANOWISKA PRACY

Czytaj całość…
 
Wręczenie listów gratulacyjnych sportowcom Drukuj Email
(2009-04-10)
  Image W piątek 10 kwietnia w Sali Ceremonialnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich miała miejsce uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych sportowcom z terenu gminy Końskie, wyróżnionym przez swoje kluby zgłoszeniem do tegorocznej edycji stypendiów sportowych. Do drugiej edycji nagród stypendialnych oprócz nominacji klubowych, swoje propozycje zgłosił także burmistrz Końskich. 
Czytaj całość…
 
Klęska - powódź - czy huragan - straż pożarna ci pomaga Drukuj Email
(2009-04-10)

Image W dniu 27 marca 2009r. odbyły się eliminacje gminne XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem ,,Klęska  - powódź - czy huragan - straż pożarna ci pomaga”,  który na trwałe wpisał się  w kalendarz przedsięwzięć mających na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa w sytuacji wystąpienia zagrożeń oraz podtrzymanie tradycji wychowania patriotyczno – obywatelskiego.

 
Czytaj całość…
 
Jubileusz 50 lat wspólnej drogi życiowej Drukuj Email
(2009-04-08)
 
Image W piątek 3 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich odbyła się miła uroczystość. Stanisława i Tadeusz Tomasikowie, Anna i Henryk Słowińscy z Paruch oraz Krystyna i Mieczysław Rudnikowie z Końskich odebrali jubileuszowe medale nadawane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.
Czytaj całość…
 
Końskie na 19 Krakowskim Salonie Turystycznym Drukuj Email
(2009-04-06)
Image Gmina Końskie, wspólnie z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego wystawiła się na wspólnym stoisku promując atrakcje turystyczne miasta i gminy. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście Sielpia.  
Czytaj całość…
 
Czwarta rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II Drukuj Email
(2009-04-03)

Image Już po raz czwarty miasto Końskie dało dowód pamięci o niezwykłym Polaku, który odszedł do domu Ojca. Władze samorządowe wspólnie z parafią Św. Mikołaja w Końskich zaprosiły wiernych do wspólnej modlitwy w intencji papieża Polaka.

Czytaj całość…
 
REWITALIZACJA MIASTA KOŃSKIE Drukuj Email
(2009-04-02)
Image W dniu 2 kwietnia w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach miała miejsce uroczystość podpisania preumowy pomiędzy Gminą Końskie a Zarządem Województwa w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. 
Czytaj całość…
 
Konecki Dzień Trzeźwości Drukuj Email
(2009-04-01)
Image Poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne ma szczególną symbolikę nazwany został Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości.  Chociaż już od ponad dziesięciu lat mało się mówi o tym dniu, to idea obchodów Dnia Trzeźwości w Wielki Poniedziałek w kilku regionach Polski przetrwała.
Czytaj całość…
 
MOTOCYKLIŚCI DZIECIOM Drukuj Email
(2009-04-01)

Image W dniu 4 kwietnia 2009 roku w całej Polsce odbędzie się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W Końskich organizatorem i głównym koordynatorem akcji jest Klub Motocyklowy Czarna Flota.

 
Czytaj całość…
 
Zmiany przepisów w zakresie ewidencji działalności gospodarczej Drukuj Email
(2009-03-31)
 Końskie
 W związku ze zmianą perzepisów w zakresie ewidencji działalności gospodarczej informujemy, że z dniem 31 marca 2009 r. obowiązują nowe wzory wniosku o wpis lub o zmianę wpisu do ewidencji działanościgospodarczej.
Czytaj całość…
 
Dorota Stalińska i jej "Nadzieja" w Końskich Drukuj Email
(2009-03-30)
Image Na zaproszenie Stowarzyszeń „Nasz Kącik” i „Bezpieczny Powiat” gościem Gminy Końskie była znana aktorka Dorota Stalińska. Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Obratański był głównym sponsorem pobytu artystki w naszym mieście.
Czytaj całość…
 
Podnoś konkurencyjność swojej firmy z Akademią PARP Drukuj Email
(2009-03-30)

PARP Końskie

 

 

Właściciele oraz pracownicy przedsiębiorstw z sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnego biznesu mogą bezpłatnie zdobywać nowoczesną wiedzę z zarządzania na portalu edukacyjnym Akademii PARP.

 
Czytaj całość…
 
VI Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę" Drukuj Email
(2009-03-25)
Image W dniu 24 marca br. w Stadnickiej Woli odbył się regionalny etap VI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. W roli organizatorów wystąpili: parafialne Oddziały Akcji Katolickiej z Końskich i Gowarczowa oraz Gmina Końskie i Gmina Gowarczów. Licznie zgromadzonych gości powitał gospodarz – dyrektor Czesław Staciwa. 
Czytaj całość…
 
Z podwórka na stadion Drukuj Email
(2009-03-24)
Rozpoczęły się zapisy do kolejnej, już IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To największe w Polsce rozgrywki dla dziesięciolatków i młodszych dzieci, w których corocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy zawodników z całego kraju.  
Czytaj całość…
 
Przebudowa drogi krajowej Nr 42 Drukuj Email
 (2009-03-23)
Roboty drogowe

W związku z przebudową drogi krajowej Nr 42 w Końskich od dnia 24.03.2009 będzie zamknięta dla ruchu lewa połowa ul. Partyzantów i Zamkowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą 16-go Stycznia do skrzyżowania z ulicą Browarną.

 

Czytaj całość…
 
Czy są szanse na kanalizację w Nałęczowie? Drukuj Email

(2009-03-11)

Pytanie: Panie Burmistrzu! Mam pytanie dotyczące zadania inwestycyjnego, planowanego do realizacji  w ramach przedsięwzięcia pn." Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej  na terenie Miasta i Gminy Końskie". Przedsięwzięcie to nie obejmuje  miejscowości Nałęczów.

Czytaj całość…
 
Kanalizacja "Starego Młyna" Drukuj Email

(2009-03-11)


Pytanie: Kiedy mieszkańcy "Starego Młyna" doczekają się kanalizacji ściekowej? Czy
będą wymieniane chodniki do Starego Młyna tak jak na każdej wylotowej  ulicy miasta? I co z obietnicami poprawy dróg  też na Starym Młynie?

Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w Rogowie Drukuj Email

(2009-03-11)

Image

Z okazji Dnia Kobiet zespół Rogowianka oraz Wiejski Dom Kultury w Rogowie zaprosili mieszkańców i osoby zaprzyjaźnione z zespołem na uroczysty koncert w sobotę 7 marca.  

Czytaj całość…
 
Młodzież zapobiega pożarom Drukuj Email
(2009-03-10)
Image 6 marca w Gimnazjum Nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Czytaj całość…
 
Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej Drukuj Email
(2009-03-05)
  Image W dniu 27 lutego 2009r. został złożony w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Instytucji Wdrażającej wniosek o dofinansowanie projektu inwestycyjnego pn: „Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie”...
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1354 - 1394 z 1487