Aktualności arrow Urząd Miasta i Gminy arrow Wydarzenia arrow Burmistrz Michał Cichocki wziął udział w konferencji dotyczącej rozwoju gospodarczego
Burmistrz Michał Cichocki wziął udział w konferencji dotyczącej rozwoju gospodarczego Drukuj Email
(2013-06-14)
W Kielcach 10 i 11 czerwca 2013 r. już po raz trzeci zorganizowane zostało Forum Polski Wschodniej, które zgromadziło wielu polskich i zagranicznych przedsiębiorców, samorządowców oraz biznesmenów zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej z regionem oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego z tych terenów.
 
W konferencji uczestniczył również Burmistrz Michał Cichocki. Podczas forum prowadzone były dyskusje wraz z ekspertami, przedstawicielami rządu i samorządowcami o możliwościach pobudzenia rozwoju gospodarczego z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Tematem konferencji był „Europejski kryzys, polskie szanse. Czas na nowe kierunki, nowe pomysły – czas na Polskę Wschodnią” .

Zorganizowano także warsztaty prowadzone przez doświadczonych trenerów biznesowych. Gościem specjalnym wtorkowego spotkania był Mariusz Grendowicz, prezes spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe. W najbliższych latach pięć najbiedniejszych województw będzie korzystać z kontynuacji programu Rozwój Polski Wschodniej. Według wstępnych wyliczeń rząd przeznaczył na jego realizację prawie 2 miliardy złotych. Będzie to o miliard mniej niż dotychczas, ale połowa tych środków ma trafić bezpośrednio do przedsiębiorców.

III Forum Polski Wschodniej zorganizowane zostało w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Jego głównym celem jest wzrost zainteresowania ofertą gospodarczą pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego, a tym samym przyspieszenie tempa rozwoju społeczno-gospodarczego, zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do makroregionu, zainteresowanie polskich firm inwestycjami w Polsce Wschodniej oraz rozwój turystyki biznesowej w makroregionie.

Gmina Końskie włączy się w rozwój gospodarczy Makroregionu w celu tworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców.