Aktualności arrow Miasta Partnerskie arrow Kronika współpracy arrow Międzynarodowe szusowanie młodzieży z państw Grupy Wyszehradzkiej
Międzynarodowe szusowanie młodzieży z państw Grupy Wyszehradzkiej Drukuj Email
(2013-02-06)
W bieżącym roku w ramach projektu „Sport Nas Łączy” na terenie Polski odbędzie się międzynarodowy obóz narciarski. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Wyszehradzkiego w Polsce spotkają się młodzi przedstawiciele z Czech, Węgier, Polski i Słowacji.
 
W miejscowości Kościelisko w dniach od 17 do 23 lutego odbędzie się międzynarodowy zimowy obóz narciarski pn. „Sport Brings Us Together” podczas którego  młodzież z Końskich będzie nie tylko doskonalić umiejętności jazdy na nartach, ale także podczas codziennych „Wieczorów narodowych” pogłębiać wiedzę w zakresie kultury, historii i obyczajów zaprzyjaźnionych miast: słowackiej Šali, czeskiego Telč’a i węgierskich Oroszlán.

Wszystko to dzięki współpracy miast, które co roku z pomocą Funduszu Wyszehradzkiego organizują tego typu przedsięwzięcie. Tegoroczny obóz narciarski został zorganizowany w ramach, przygotowanego przez Gminę Końskie, projektu „International Winter Youth Camp 2013 - Sport Brings Us Together”.

W obozie udział weźmie młodzież z koneckich szkół gimnazjalnych. W zimowym kurorcie spotkają się także, celem podpisania umów współpracy partnerskiej, włodarze zaprzyjaźnionych ze sobą miast: Michał Cichocki - burmistrz miasta Końskie, Martin Alfoldi - burmistrz miasta Šal'a, Roman Fabeš - burmistrz miasta Telč oraz Károly Tákacs - burmistrz miasta Oroszlány.
 
Do pobrania: