Aktualności arrow Miasta Partnerskie arrow Kronika współpracy arrow II miejsce reprezentacji Końskich na Turnieju Międzynarodowym w Šali
II miejsce reprezentacji Końskich na Turnieju Międzynarodowym w Šali Drukuj Email
(2012-11-04)
W dniu 30 listopada 2012 r. w Šali na Słowacji odbył się halowy międzynarodowy turniej piłki nożnej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz z Polski. Miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju II miejsce.
 
Zaproszenie do udziału w XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji w Šali, drużyna Końskich otrzymała na podstawie umowy partnerskiej podpisanej na rok 2012 między miastem Šal’a i miastem Końskie. Z zaproszenia władz strony słowackiej skorzystał zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz nasza reprezentacja piłkarska w składzie: Radosław Musiałowski, Leszek Lachowski, Robert Skalski, Jarek Długosz, Stanisław Pawłowski, Grzegorz Michorek, Jarosław Smołuch, Andrzej Szczepanik, Arkadiusz Jarząb oraz Paweł Majchrzak.

Turniej rozegrany został w miejskiej hali sportowej w Šali. Drużyny które zgłosiły się do turnieju, podzielono na 2 grupy i grano w grupie systemem „każdy z każdym”. Konecka drużyna wystąpiła mocno umotywowana i znakomicie zdeterminowana. Znakomita, mądra zespołowa gra przyniosła bardzo szybko oczekiwane efekty. Już od pierwszego pojedynku zawodnicy koneckiej drużyny pokazali dominację na parkiecie wygrywając trzy pojedynki i awansując z grupy z pierwszego miejsca. Mecz finałowy był bardzo zacięty do ostatniej minuty. Lepsza okazała się jednak drużyna KRPZ Nitra ze Słowacji utrzymując dwubramkową przewagę.

Reprezentacja Końskich otrzymała okazały puchar za zdobycie II miejsca, natomiast nagrodę indywidualną odebrał Grzegorz Michorek, który został najlepszym strzelcem turnieju. W tym samym czasie delegacja oficjalna z naszego miasta uczestniczyła w rozmowach z przedstawicielami Urzędu Miasta w Šali do spraw edukacji, kultury i sportu. Rozmowy dotyczyły m.in. struktur organizacyjnych szkół, problemów finansowania szkolnictwa i organizacji działań kulturalnych i sportowych. Rozmowy zakończyły się pozytywnymi planami na przyszłość, z możliwością zapisania ich w umowie partnerskiej na przyszły rok.