Aktualności arrow Urząd Miasta i Gminy arrow Wydarzenia arrow W Szkole Podstawowej w Modliszewicach odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straży z gminy Końskie
W Szkole Podstawowej w Modliszewicach odbyły się ćwiczenia Ochotniczych Straży z gminy Końskie Drukuj Email
(2012-10-09)
Ćwiczenia obejmujące zadania z zakresu działań ratowniczych w stanach nagłego zagrożenia odbyły się 7 października 2012 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Modliszewicach. Ćwiczenia miały na celu m.in. doskonalenie taktyki prowadzenia działań gaśniczych w szkole podstawowej.
 
W wyniku ćwiczeń powstała symulacja zwarcia instalacji elektrycznej w kotłowni, gdzie znajduje się piec opalany olejem opałowym, udzielenie pomocy medycznej poparzonemu pracownikowi kotłowni oraz ewakuacja pracownika administracyjnego szkoły. Przeprowadzenie ćwiczeń miało również na celu sprawdzenie współdziałania sił i środków jednostek OSP naszej gminy oraz innych służb zaangażowanych w działania ratunkowe, sprawdzenie procedur uruchamiania sił i środków zgodnie z planem ratowniczym Miejsko-Gminnego Zarządu OSP RP w Końskich, jak również doskonalenie umiejętności dowódczych i wykonawczych oraz sprawdzenie systemów łączności podczas alarmowania, współdziałania i dowodzenia. Tuż po godzinie 14.00 wszystkie jednostki OSP przystąpiły do realizacji wyznaczonych zadań.

Po dobrze przeprowadzonej pozorowanej akcji gaszenia szkoły podstawowej w Modliszewicach Komendant Gminny OSP w Końskich Jan Chrabąszcz złożył szczegółowy raport z zadań operacyjnych. Akcja przeprowadzona została w sposób skuteczny, sprawny i profesjonalny. Ćwiczenia obserwował Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP Gminy Końskie i jednocześnie Burmistrz M i G - Michał Cichocki, z-ca Burmistrza Krzysztof Jasiński oraz dyrektor szkoły Barbara Makuch. Z dużym uznaniem o umiejętnościach naszych strażaków-ochotników wyraził się burmistrz Michał Cichocki, który podziękował za wspólne ćwiczenia. W ćwiczeniach brało udział 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Końskie oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.