Dni Końskich 2007 Drukuj Email

    W dniach 24-26 sierpnia 2007 roku odbyły się uroczyste obchody Dni Końskich. Podczas tegorocznego święta miasta nie zabrakło atrakcji muzycznych i sportowych.

Już w piątek na stadionie Neptun przy ulicy Sportowej mogliśmy wszyscy obejrzeć kolejny, siódmy już mecz Samorząd - Policja.

    Zwyciężyła grupa Urzędu Miasta i Gminy w Końskich(3:3), karne (3:2). Pierwsza połowa meczu miała zacięty charakter. Reprezentanci Policji nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Po zmianie stron gra się wyrównała lecz miała już nieco wolniejszy przebieg niż w pierwszej odsłonie. Wszystko wskazywało na to że drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Końskich będzie zwycięzcą, lecz w doliczonym czasie padł strzał Pawła Skowrona, który doprowadził do remisu i serii rzutów karnych. Decydujący strzał oddał Piotr Klusek nauczyciel w-fu w SP Dziebałtów i w ten sposób reprezentanci koneckiego magistratu rzutami karnymi 3:2 pokonali Policję.

    Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a potem wspólnie zasiadły do grilla. 
dni końskich 2007

    Sobota rozpoczęła się od zmagań kolarzy na trasie wyścigu kolarskiego "Szlakiem Walk Mjr. Hubala" organizowanego przez koneckiego olimpijczyka Andrzeja Sypytkowskiego.
O godz. 11.00 nastąpił start kolarzy w doborowej, międzynarodowej obsadzie.
Chwilę później na stadionie OSiR przy ul. Południowej miało miejsce otwarcie Międzynarodowego Pucharu Miast. W rozgrywkach piłki nożnej wzięło udział sześć drużyn. Najlepszymi okazała się drużyna ze Skarżyska Kamiennej, konecka drużyna zajęła 5, a drużyna z zaprzyjaźnionego miasta Šal'a 6 miejsce.
    O godz. 16 przy ul. Mjr Hubala po raz IV miał miejsce start kolarzy kategorii Masters "Szlakiem Walk Partyzantów na Ziemi Koneckiej".
Dni Końskich 2007

    Po emocjach sportowych nadszedł czas na występy artystyczne, które tradycyjnie odbywały się w Parku Miejskim na scenie letniej. Wokół sceny rozlokowały się stoiska prezentujące dorobek firm i organizacji, a także mały park rozrywki dla całych rodzin.
    O godzinie 17.30 oficjalnego otwarcia obchodów Dni Końskich dokonał Burmistrz Krzysztof Obratański któremu towarzyszyli goście z delegacji słowackiej w osobach Martina Alföldiego, oraz Ladislava Galla, a

Do góry...

także przedstawiciele władz powiatu koneckiego i Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
Dni Końskich 2007

    Następnie nadszedł czas na występ ośmioosobowej grupy Capre z partnerskiego miasta Šal'a, grającej odmianę etnicznego rocka.
    Zaprezentowała się również koneckiej publiczności grupa PENNY LANE - gitarowe granie z melodyjnymi wokalami i aranżacjami, pełne energii i rock'n'rollowego ducha oraz zespół BAKFLIP, który zaprezentował swoje energiczne i żywiołowe brzmienie. W skład zespołu wchodzą również mieszkańcy naszego miasta, więc tym przyjemniej było słuchać uzdolnionych muzyków występujących w renomowanych formacjach. 
Dni Końskich 2007

    Bardzo ciekawa dla mieszkańców miasta i gminy Końskie oraz zaproszonych gości była wystawa fotografii ART EKO Sielpia 2007, będąca efektem zorganizowanego w Sielpi tegorocznego pleneru Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Świętokrzyski. Wystawa miała miejsce w Bibliotece Publicznej oraz w Miejsko-Gminny

Do góry...

m Domu Kultury. Zaprezentowano łącznie ponad 100 fotografii obrazujących artystyczny efekt wędrówek po Ziemi Koneckiej. Wystawie fotografii w Bibliotece towarzyszyła także wystawa rzeźby Grzegorza Króla, znanego w Końskich rzeźbiarza ludowego.
Dni Końskich 2007

    W niedzielę 26 sierpnia wszyscy miłośnicy piłki ręcznej mogli podziwiać turniej juniorów młodszych który odbył się na hali sportowej przy ul. Kpt. Stoińskiego, a najwytrwalsi biegacze i piechurzy spotkali się w Sielpi i mogli wziąć udział w koneckiej "setce"- supermaratonie na 100 km.
    Dobre humory podczas niedzielnego popołudnia zapewnił koneckiej publiczności występ Kabaretu GRZEGORZ HALAMA OKLASKY, który rozbawił wszystkich do łez. W kabarecie Grzegorza Halamy były piosenki, monologi, skecze i formy bliżej nieokreślone, połączone absurdalnym poczuciem humoru artysty.
Dni Końskich 2007

    Tuż po nim miał miejsce koncert krakowskiej grupy POD BUDĄ. Świetny koncert, uznani artyści, znane przeboje i piękna pogoda sprawiły, że publiczność zgotowała krakowskiej grupie entuzjastyczne przyjęcie. Andrzej Sikorowski, Anna Treter oraz Majka Sikorowska wraz z resztą zespołu "Pod Budą" na wstępie zagrali swoje największe szlagiery - "Tokszoł" czy "Kap, kap, płyną łzy", opowiadające o sprawach na pozór zwyczajnych i codziennych, ale nabierające magii gdy są opowiadane poprzez melodyjne piosenki w poetyckich słowach, toteż patrząc na przybyłych pod scenę gości (zarówno młodą jak i starszą publiczność) można było zauważyć malujący się na ich twarzach spokój, nastrój refleksji, czasem nostalgię. Entuzjazm publiczności osiągnął apogeum podczas wykonywania przeboju "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa". Po zakończeniu koncertu publiczność długo jeszcze domagała się bisów.

Do góry...

Dni Końskich 2007
    Obchody Dni Miasta zakończył swoim występem konecki zespół RED BRIDGE z wokalistą Konradem Kamizelą. Był to mocny rockowy akcent na zakończenie długich i zróżnicowanych obchodów święta naszego miasta. Zespół z Końskich bawił przede wszystkim konecką młodzież, a swoim koncertem promował nową, debiutancką płytę "Nobody's Real", wydaną przy udziale finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Końskich jako głównego sponsora.
Dni Końskich 2007
fotoreportaż

 

 
 
 
 

 Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za okazałą pomoc rzeczową i finansową a szczególne podziękowania składamy:

 

sponsorzy

 Do góry...