Aktualności arrow Urząd Miasta i Gminy arrow Wydarzenia arrow "Spotkanie po latach" - Jubileusz obchodów 50-lecia letniska w Sielpi
"Spotkanie po latach" - Jubileusz obchodów 50-lecia letniska w Sielpi Drukuj Email
(2012-07-24)
Kolejna impreza obchodzona z okazji 50-lecia letniska w Sielpi miała miejsce 20 lipca br. w Kinie Letnim. Piątkowa uroczystość pt. „Gawęda wspomnień” była spotkaniem po latach: Dyrektorów, Prezesów, Kierowników, Pracowników oraz uczestników OSiR w Sielpi.
 
W trakcie uroczystości nie zabrakło historii - kilka słów powiedział na temat przeszłości - z-ca burmistrza Krzysztof Jasiński. Michał Cichocki - burmistrz MiG Końskie do zebranych mówił o przyszłości zalewu w Sielpi.” Niedługo grunty pod zalewem będą własnością Gminy, co mnie ogromnie cieszy - powiedział włodarz gminy. Wspomnienia i refleksje dotyczące letniska w Sielpi z lat 70 - tych - opowiedział Henryk Popik - były burmistrz. Na uroczystość przybył również poseł na Sejm RP - Lucjan Pietrzczyk, który jest częstym gościem na Sielpi.

W trakcie spotkania Burmistrz Michał Cichocki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk rozdali podziękowania dla wszystkich pracowników i współpracowników letniska. W ten sposób Samorząd Miasta i Gminy Końskie wyraził wdzięczność za zaangażowanie, za poświęcony czas a także za wkład pracy na rzecz rozwoju - miejsca wypoczynku i rekreacji jakim jest letnisko w Sielpi. Na koniec wszyscy uczestnicy deptakiem przeszli pod Pomnik hm. Alfreda Wiktorowskiego - legendy koneckiego harcerstwa, gdzie złożyli wiązanki kwiatów. Był również spacer i „Gawęda wspomnień” przy ognisku. Ponadto uczestnicy mogli zobaczyć siebie i wspólnych znajomych na starych fotografiach; były też sentymentalne wspomnienia podczas projekcji filmu dokumentalnego dotyczącego historii Sielpi.

Z okazji 50-lecia letniska w Sielpi pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Końskich uczestniczyli w okolicznościowym rajdzie pieszym Końskie - Sielpia. Wspólnie z pracownikami wędrował także z-ca burmistrza Jacek Matera. Całą grupę szlakiem niebieskim poprowadził Wojciech Pasek - prezes koneckiego oddziału PTTK.