Aktualności arrow Urząd Miasta i Gminy arrow Wydarzenia arrow KZO S.A. podarowało samochód strażacki dla OSP Proćwin
KZO S.A. podarowało samochód strażacki dla OSP Proćwin Drukuj Email
(2012-01-16)
12 stycznia br. na terenie Koneckich Zakładów Odlewniczych S.A. nastąpiło przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego marki STAR P 244 L. Samochód ten został przekazany miastu i gminie Końskie, a gmina przekazała na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Proćwinie.

Jednostka w OSP Proćwin w zamian przekazała obecny samochód strażacki marki Wolksvagen T4, jakim dotychczas dysponowała na użytek Miasta i Gminy Końskie - w ten sposób dokonano transakcji wymiennej. Przekazania „kluczyków” dokonał prezes Koneckich Zakładów Odlewniczych S.A. Grzegorz Szmulski i przedstawiciel firmy Jacek Zapała, ponadto w spotkaniu uczestniczyli: z-ca burmistrza Krzysztof Jasiński, Marian Gąszcz, radny Rady Miejskiej Józef Staniszewski oraz druhowie z jednostek OSP z Proćwina i KZO S. A.

Samochód bojowy marki „Star” przez wiele lat służył jednostce OSP w KZO S.A. Przekazanie nastąpiło na zasadzie darowizny. Umowy zostały podpisane w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie.
 
 
 
Oświadczenie
 
Zarząd Koneckich Zakładów Odlewniczych S.A. wychodząc naprzeciw społeczności koneckiej i w dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców gminy pragnie przekazać wybranej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej pożarniczy samochód bojowy marki Star.

Samochód wiele lat służył w KZO S.A. Wcześniej korzystała z niego zawodowa straż zakładowa, potem ochotnicza straż pożarna. Zmiany organizacyjne w firmie spowodowały brak obsady kierowców wozu, a co za tym idzie ograniczenie jego możliwości ratowniczych.

Wiedząc o potrzebach jednostek OSP na terenie gminy, zdecydowaliśmy się oddać samochód do dyspozycji wskazanej przez gminę straży. Liczymy, że możliwości techniczne samochodu wspomogą działania chroniące mienie oraz zdrowie i życie ludzkie.

Życzymy Wam druhowie jak najmniej wyjazdów, a w przypadku konieczności akcji ratowniczej niezawodności przekazanego sprzętu.