Uroczyste przekazanie samochodu strażackiego Drukuj Email
18 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odbyła się roczna narada w której Komendant Powiatowy PSP poinformował druhów z terenu powiatu o sytuacji pożarowej jaka miała miejsce w 2007 roku.
Podziękował także obecnym wójtom i burmistrzom z terenu powiatu koneckiego za pomoc jaką samorządy udzieliły zawodowym strażakom. W sumie samorządy gminne wsparły finansowo konecką Komendę Powiatową kwotą 205.000 zł. z czego tylko gmina Końskie przekazała 180.000 zł., a pozostałe 5 ofiarowały po 5.000 zł. Ta duża pomoc materialna ze strony koneckiego samorządu zaowocowała zakupieniem dla PSP nowego ciężkiego samochodu gaśniczego, tak potrzebnego do działań ratowniczych. Służący do chwili obecnej ośmioletni samochód Jelcz , Komendant Powiatowy na mocy stosownego porozumienia między Prezesem OSP, przekazał strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich, który zastąpi w podziale bojowym trzynastoletniego Żuka. Ten z kolei Burmistrz przekazał do służby w jednostce OSP
w Pomorzanach, która do tej pory nie posiadała żadnego pojazdu gaśniczego. Tak wydatna pomoc dla koneckich strażaków była możliwa między innymi dzięki  zrozumieniu wśród radnych, jak istotnym elementem w zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa jest sprawny, nowoczesny sprzęt, który w rękach strażaków ratuje ludzkie życie i zagrożone przed zniszczeniem mienie.
 
 Wóz strażacki