Sielpia - remont zbiornika. Drukuj Email

(2010-11-15)

Pytanie: Dlaczego zbiornik rekreacyjny Sielpia nie jest poddany remontowi tzn.: pogłębieniu, wypchnięciu piachu naniesionego na dopływie rzeki do zbiornika, poszerzeniu akwenu w kierunku dopływu rzeki Czarnej. Jest właśnie okazja bowiem remontowany jest most.

Na pewno wykonanie tych prac spowoduje przyjazd wielu wczasowiczów i turystów, a co za tym idzie więcej miejsc pracy i przywrócenie świetności Sielpi. Wielu Polaków pamięta i wspomina jak kiedyś świetnie się tam bawiło. Z poważaniem. Robert.

 

ODPOWIEDŹ 

Niestety, w wyniku analizy ustawy prawo wodne wojewoda świętokrzyski w 2003 r. unieważnił decyzję jednego ze swoich poprzedników przekazującą zbiornik sielpiański gminie Końskie. Po wielokrotnych odwołaniach gminy ostateczna decyzja MSWiA zapadła w lutym 2007 r. i miała "salomonowy" charakter: zalew jest własnością skarbu państwa, zarządzaną przez podległe Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego służby, a budowle wodne (obydwa jazy) są własnością gminy. W związku z tym dwa lata temu gruntownie przebudowaliśmy zagrożony jaz dolny (za ponad 1,2 mln zł) a obecnie remontujemy zasuwy na jazie głównym. Zgadzam się, że byłaby to dobra okazja do wykonania prac  przez Pana wskazanych, ale musiałby to zrobić właściciel zbiornika, gminie tego na cudzym majątku robić nie wolno. Najwidoczniej konecka reprezentacja w sejmiku wojewódzkim jest zbyt słaba, by to przygotować i przeprowadzić. a mieszkańcy naszej gminy nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że wybierając radnych do sejmiku wojewódzkiego, wybierają ich do załatwienia takich właśnie spraw. Proponuję w końcówce toczącej się kampanii pytać i dotychczasowych radnych wojewódzkich, i kandydatów na nowych radnych sejmiku, jakie w tej sprawie prowadzili lub zamierzają prowadzić działania.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Obratański

_____________________________________________________ 

W celu usprawnienia i poprawienia kontaktu Burmistrza Krzysztofa Obratańskiego z mieszkańcami naszego miasta proponujemy Państwu dział ZAPYTAJ BURMISTRZA.
Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy urzędu, planów, problemów,
a także strategii rozwoju miasta.
  Odpowiedzi wraz z najciekawszymi pytaniami będziemy zamiszczać raz w tygodniu.

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć -> Wyślij pytanie