Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Drukuj Email
(2016-12-13)
W dniu 8 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli spotkały się drużyny wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Końskie aby uczestniczyć już po raz 14 w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
 
Mikołajkowy turniej to porcja dobrej zabawy w formie sprawnościowych konkurencji i gier, to również największe wydarzenie sportowe dla najmłodszych organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół w Stadnickiej Woli. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy. Wśród gości obecni byli również Marcin Zieliński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu, Czesław Staciwa Dyrektor Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli wraz z wicedyrektorem Pawłem Milcarkiem. Imprezę poprowadził Dariusz Kos Wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. Nie mogło oczywiście zabraknąć św. Mikołaja i jego pomocników.

Zawodnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe zmierzyli się w czterech konkurencjach: bieg sztafetowy, przekładanie kolorowych krążków, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony oraz tor przeszkód. W trakcie sportowych potyczek panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie. Był wspaniały doping i okrzyki radości. Publiczność nagradzała zwycięzców gromkimi brawami. Turniej umilały swoimi występami: grupa taneczna ze Studia Tańca „Point” oraz wokalistki Paulina Stoińska ze Szkoły Podstawowej w Kazanowie i Taja Kazimierska ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli.

Tegorocznym zwycięzcą została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nieświniu z wynikiem 101 pkt. Pozostałe wyniki przedstawiają się następująco: Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli (99 pkt), Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich (85,5 pkt), Szkoła Podstawowa w Modliszewicach (71 pkt), Szkoła Podstawowa w Pomykowie (65 pkt), Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie (62,5 pkt), Szkoła Podstawowa w Kazanowie (57 pkt), Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich (56,5 pkt), Szkoła Podstawowa w Kopaninach (45 pkt), Szkoła Podstawowa w Rogowie (29,5 pkt).

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, kosze słodyczy oraz pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju!