Rozbłysła miejska choinka Drukuj Email
(2016-12-13)
Oficjalna inauguracja sezonu świątecznego już za nami. W dniu 7 grudnia br. na miejskiej choince przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich rozbłysły światełka. Ta miła uroczystość wpisała się już na stałe do świątecznego kalendarium naszego miasta.
 
Wokół 10 metrowego drzewka bożonarodzeniowego, licznie zgromadziły się dzieci z koneckich przedszkoli, ubrane w piękne mikołajkowe stroje. W takim dniu nie mogło oczywiście zabraknąć św. Mikołaja, który przygotował dla dzieci różne atrakcje i niespodzianki. Wśród nich znalazły się: bajka o choince, wspólne tańce, ogromny prezent wypełniony „magicznymi” kolorowymi balonami oraz słodkie upominki. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Konecki Bogdan Soboń wraz z wicestarostą Andrzejem Markiem Lenartem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Koneckiego Dorotą Dudą, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański i jego zastępcy Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński, a także Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek. Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbał już po raz kolejny chór „Mikołajki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, który wykonał takie utwory jak: „Święty czas”, „Magia świąt” oraz piękną kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.