Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli wyróżniona w ogólnopolskim programie "Solidarna Szkoła 2016" Drukuj Email
(2016-12-12)
6 grudnia w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła 2016” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy, podczas której Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły, za zgromadzenie największej ilości środków na stypendia dla uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności.
 
Podczas gali ogłoszono laureatów w czterech kategoriach.

Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli została uhonorowana wyróżnieniem, zdobywając trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców. Nagrodę mieli zaszczyt odebrać: dyrektor szkoły Czesław Staciwa, koordynator programu w szkole Iwona Brzezińska wraz z wolontariuszami Martą Sotą, Weroniką Piskrzyńską, Filipem Świerczem i Mikołajem Mularczykiem.

Od lutego do września bieżącego roku w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli w ramach programu Stypendia Świętego Mikołaja organizowane były przez koordynatora programu przy współpracy z uczniami zbiórki pieniędzy wśród społeczności lokalnej. Część pieniędzy przekazana przez darczyńców pochodzi z 1% podatku. Zebrane w ten sposób środki, uzupełnione funduszami otrzymanymi w ramach programu,   pozwoliły na przyznanie na rok szkolny 2016/2017 stypendiów czterem uczniom tej szkoły w wysokości z przedziału 100-200 zł miesięcznie. Pieniądze te dają uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację w wybranej dziedzinie oraz spełnianie własnych marzeń.

Już teraz zapraszamy wszystkich darczyńców do uczestnictwa w kolejnej edycji „Solidarnej Szkoły”. Środki na stypendia można przekazać biorąc udział w akcjach organizowanych przez szkołę lub dokonując wpłaty na konto Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Informacje na temat numerów kont szkół można znaleźć pod linkiem
https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/Przekaz-srodki/Wyszukaj-Szkole/(tryb)/kat/(kat_poz)/2/(kat_tryb)/prosty/(tz)/on/(kat_woj)/26/(kat_miejsc)/59646/(kat_gm)/260503