Koneckie Zaduszki Jazzowe Drukuj Email
(2016-12-01)
W dniu 25 listopada 2016 r. odbyły się Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”, organizowane przez Klub Osiedlowy Kaesemek przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. To jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych naszego miasta.
 
Nieprzerwanie od 13 lat występy znakomitych artystów jazzowych, poświęcone pamięci zmarłego koneckiego muzyka Marka Cieślaka, przyciągają liczną rzeszę fanów, wśród których, w tegorocznej edycji znaleźli się między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński.

Tym razem na „zaduszkowej” scenie wystąpiła Ewa Uryga wraz z międzynarodowym składem New York Jazz Collective. Wybitna artystka jazzowo-soulowa, obdarzona nieprzeciętnym głosem w towarzystwie pianisty Marka Soskina, basisty Luquesa Curtisa i perkusisty Adama Buczka, zaprezentowała utwory takich muzycznych legend jak: Ella Fitzgerald i Mahalia Jackson.

Na zakończenie muzycznego wieczoru gwiazda zaprosiła do wspólnego występu znanego koneckiego wokalistę i jednocześnie gospodarza spotkania, Piotra Salatę. Znakomity duet pożegnał się z konecką publicznością, wykonując przepiękny utwór „Georgia on my mind”.

Zgromadzeni miłośnicy muzyki bawili się wyśmienicie, biorąc czynny udział w koncercie. Artyści za swój wyjątkowy występ zostali nagrodzeni brawami na stojąco oraz kwiatami od organizatorów.