Koncert Piotra Salaty Drukuj Email
(2016-11-18)
We wtorek 15 listopada br. odbył się w Warszawie koncert znanego koneckiego wokalisty Piotra Salaty. Fragmenty koncertu promującego wydanie nowej płyty pt. „PS” będziemy mogli usłyszeć na antenie radiowej „Jedynki”.
 
W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, gdzie koncert był nagrywany artyście towarzyszyli znani muzycy: Mirosław Wiśniewski na gitarze basowej i kontrabasie, Paweł Twardoch na instrumentach perkusyjnych, Rafał Stępień na instrumentach klawiszowych, Robert Majewski na trąbce oraz Jarosław Zawadzki na instrumentach klawiszowych i saksofonie, a także konecka wokalistka Dominika Wróbel w chórkach.

Na widowni nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny artysty: żony Elżbiety i syna Mateusza oraz przyjaciela Tomasza Kordeusza, który jest autorem tekstów piosenek na płycie. W tym wydarzeniu muzycznym uczestniczyli również przedstawiciele koneckiego samorządu na czele z Krzysztofem Obratańskim Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie i jego zastępcą Krzysztofem Jasińskim, którzy wspierają projekty muzyczne Piotra Salaty.

Prestiżowy koncert poprowadził znany dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke, który pod adresem artysty i jego nowej płyty skierował wiele ciepłych słów.