Aktualności arrow Edukacja arrow Wydarzenia szkolne arrow "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły"
"Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" Drukuj Email
(2016-10-26)
W piątek 21 października 2016 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się XIV edycja akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, organizowanej przez redakcję „Echo Dnia”, przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
 
W przedsięwzięciu propagującym bezpieczne zachowania oraz zdrowy i higieniczny tryb życia dzieciakom towarzyszyli nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich Jarosław Drzazga.

Całość imprezy poprowadził konferansjer - Wojciech Stachurski wraz ze swoimi pomocnikami „Jeżem Edkiem” oraz „Chicholudkami”, którzy zadbali o niezwykle radosną atmosferę tego spotkania. W trakcie zabawy edukacyjnej, pierwszaki ze szkół podstawowych z terenu gminy Końskie mogły poszerzyć swoją wiedzę, m.in. na temat zagrożeń czyhających na drodze, w lesie a nawet podczas zabawy w domu. Pogadankę dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, poprowadzili Tomasz Kruszyna i Iwona Zarańska policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Następnie Mariusz Czapelski wraz z kolegami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich opowiadali dzieciom o swojej pracy, prezentowali urządzenia, które na co dzień pomagają ratować ludzkie zdrowie i życie oraz uczyli jak zawiadamiać straż o pożarach czy wypadkach. Z kolei do częstego mycia zębów i rąk oraz jedzenia warzyw i owoców przekonywał uczniów Piotr Mernecki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Po raz pierwszy w akcji udział wzięli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Końskich: Sylwia Armada, Sławomir Cieślak, którzy przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwami, które mogą napotkać w gospodarstwach rolnych oraz podczas prac polowych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele poszczególnych instytucji przeprowadzili „klasówkę” na temat omówionych zagadnień. Nasze pierwszaki z pytaniami poradziły sobie bez najmniejszego problemu, udowadniając, że formuła nauki poprzez zabawę sprawdza się znakomicie.