Dni Końskich 2016 Drukuj Email
(2016-08-26)
 
Tegoroczne obchody „Dni Końskich” zainaugurował towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a „Temidą Kielce”, rozegrany w piątek 19 sierpnia na stadionie przy ul. Sportowej w Końskich.
 
Mecz zakończył się wygraną gości, jednak nie wynik był ważny a jego szczytny cel. Spotkanie miało bowiem charakter charytatywny, z którego cały dochód został przekazany dla 18-letniej Paulinki Dudy z Fidoru, u której dziesięć lat temu zdiagnozowano nowotwór mózgu.

Fotorelacja (piątek)

Sobota przebiegała pod znakiem występów estradowych. Na imponującej scenie ustawionej w Parku Miejskim w Końskich wystąpiły grupy artystyczne z miast partnerskich Końskich: słowackiej Šali oraz węgierskich Oroszlan. Konecka publiczność przyjęła występy naszych zagranicznych przyjaciół bardzo entuzjastycznie o czym świadczyły gromkie oklaski i wspólna zabawa na widowni.

Uroczystego otwarcia Dni Końskich dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie swojego zastępcy Marcina Zielińskiego, przedstawicieli partnerskich miast oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Członek Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk wraz z radnymi, prezesi i dyrektorzy koneckich jednostek oraz wójtowie ościennych gmin.

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom miejskiego święta był wernisaż wystawy malarstwa Beaty Borek z Buska-Zdroju. Na wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie pojawiło się wielu miłośników sztuki, którzy mogli obejrzeć ponad 60 różnorodnych prac plastycznych przedstawiających m.in. realistyczne pejzaże i martwą naturę.

W sobotnie popołudnie na scenie wystąpił konecki duet „El of B” czyli Elwira Sibiga i Bartek Gärtner, a gwiazdą wieczoru był MROZU, który zaraził konecką publiczność pozytywną energią i ściągnął do parku rzesze fanów.

Fotorelacja (sobota)

W niedzielę 21 sierpnia na scenie wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz zespół „Funplugged” w składzie: Dominika Wróbel, Konrad Kamizela, Marcin Wróbel, Rafał Romańczuk, Kuba Niewęgłowski oraz Mateusz Kowalczyk którzy zagrali znane przeboje w akustycznych wersjach.

Poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Piękne statuetki oraz listy gratulacyjne z rąk burmistrza, członków Kapituły oraz zaproszonych gości odebrali nagrodzeni w następujących kategoriach:
- KULTURA: Elżbieta Musiał
- SPORT: Miejski Klub Sportowy Neptun „MKS – Neptun” Końskie
- EDUKACJA: Paweł Dziuba
- PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: Geltex s.c.
- GOSPODARCZY ROZWÓJ GMINY KOŃSKIE:
 - Ceramika Końskie sp. z o.o.
 - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Sp. z o.o.
- NAGRODA SPECJALNA: Roman Cieślak
- NAGRODA HONOROWA: Zakład Urządzeń Odpylających „Łuczyński”

Tuż po wręczeniu nagród wystąpił konecki zespół rockowy HOOK w składzie: Mateusz Salata, Marcin Padusiński, Paweł Okła, Bartek Adamczyk. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów był występ Kasi Kowalskiej. Wokalistka zaśpiewała dla koneckiej publiczności swoje największe przeboje.