Zaproszenie na obchody Światowych Dni Młodzieży w Końskich Drukuj Email
(2016-07-18)
We wtorek 12 lipca br. w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbyła się krótka konferencja prasowa dotycząca obchodów Światowych Dni Młodzieży. Gospodarzami spotkania byli księża: Piotr Skowroński z Parafii pw. św. Mikołaja w Końskich, Tomasz Janicki z Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich i Tomasz Waśkiewicz z Parafii pw. śś. Wawrzyńca i Katarzyny w Lipie oraz koneccy samorządowcy. Powiat konecki reprezentowali starosta Bogdan Soboń, wicestarosta Andrzej Marek Lenart i członek zarządu Dorota Duda, natomiast gminę Końskie burmistrz Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński.
 
Koordynator koneckiego centrum ŚDM ks. Piotr Skowroński poinformował, że gośćmi dekanatów: koneckiego, czarneckiego, radoszyckiego i przedborskiego będą pielgrzymi z Republiki Południowej Afryki i Ukrainy, w sumie 91 osób. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w dniach 21-25 lipca br. odwiedzą wiele ciekawych miejsc naszego regionu. Ponadto uczestniczyć będą w wydarzeniach religijnych oraz spotkają się z mieszkańcami Końskich podczas imprez plenerowych, które odbędą się w Parku Miejskim w Końskich.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Szczegółowy program obchodów ŚDM na ziemi koneckiej dostępny na plakatach.