Kuźnice Koneckie 2016 Drukuj Email
(2016-07-15)
W dniach 9-10 lipca br. odbyły się „Kuźnice Koneckie”. Organizatorem tej dwudniowej imprezy, która zgromadziła wielu mieszkańców naszego regionu i turystów z całej Polski było Starostwo Powiatowe w Końskich. Konecki magistrat reprezentowali Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz radni Rady Miejskiej w Końskich na czele z jej Przewodniczącym Zbigniewem Kowalczykiem.
 
Tradycyjnie w drugim dniu tego powiatowego święta wzięły udział delegacje gmin z terenu powiatu koneckiego. Na placu przed Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi swoje stoisko promocyjne zaprezentowała również Gmina Końskie. Odwiedzający mogli przede wszystkim obejrzeć prace nagrodzone w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej pn. „Rewitalizacja Rynku w Końskich”, a wśród nich zwycięski projekt Wiesława Michałka z Krakowa oraz kolekcję fotografii przedstawiających centrum Końskich sprzed wielu lat oraz jego współczesny wygląd. Chętni mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o Ziemi Koneckiej i wygrać atrakcyjne gadżety promocyjne, a także posmakować wybornego bigosu i ciasta drożdżowego.

Jak co roku wydarzeniem, które zgromadziło najwięcej publiczności była inscenizacja historyczna pt. „W imieniu Polski Walczącej – zamach na Fittinga”. Na uczestników Kuźnic czekało wiele innych atrakcji, wśród nich: zawody w „rzucie podkową”, liczne pokazy i oczywiście dużo muzyki. Na scenie wystąpił m.in. znany konecki muzyk Roman Cieślak z zespołem „RIF” oraz Paweł Stasiak z zespołem Papa D.