Aktualności arrow Kultura arrow Wakacyjne spotkanie z teatrem w Końskich
Wakacyjne spotkanie z teatrem w Końskich Drukuj Email
(2016-07-05)
W pierwsze wakacyjne  niedzielne popołudnie 3 lipca br. scena letnia w Parku Miejskim w Końskich przez chwilę zmieniła się w scenę  teatru ulicznego. A wszystko to za sprawą wakacyjnego cyklu spotkań pn. "Bliżej teatru" organizowanego wspólnie przez Polskie Radio Kielce i TVP 3. Do naszego miasta przyjechali profesjonalni aktorzy, mimowie, animatorzy i klowni, którzy poprowadzili warsztaty pantomimy, czyli teatru bez słów, by przybliżyć sztukę teatru a także rozwinąć wyobraźnię. Na spotkanie z teatrem tłumnie zgromadzili się rodzice wraz z dziećmi, które nie kryły radości i zadowolenia. Mieszkańcy Końskich doskonale się bawili, gdzie sami zapewniali, że twórczo spędzili czas, zwłaszcza w wakacje.
 
Chętni mogli wykonać własną kukiełkę, pomalować twarz czy przenieść się wyobraźnią w świat bajki. Można było posłuchać kataryniarza, porozmawiać z aktorami i cieszyć się wakacyjnym widowiskiem. Dużą atrakcją dla wszystkich był występ aktorów teatru ulicznego z gdańskiego teatru Pinezka w sztuce pt."Trollowisko". Aktor Przemysław Grządziela chętnie angażuje w spektakle publiczność, z czego wszyscy mieszkańcy byli ogromnie zadowoleni. Mogli w ten sposób przez chwilę poczuć się dziećmi i przenieść się w krainę bajki. Na spotkanie z aktorami przybył również Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który nie krył zadowolenia z tego przedsięwzięcia. Zaznaczył również, że to wydarzenie wpłynie na rozbudzenie zainteresowania teatrem.

Rodzice i dziadkowie, którzy przyszli z dziećmi i wnukami zgodnie podkreślali, że edukacja teatralna od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo dzieci w ten sposób budują wyobraźnie i dobrze się bawią. Dla wszystkich mieszkańców Końskich była to doskonała zabawa i wspólnie spędzony miło wakacyjny czas.

Współorganizatorem wakacyjnego cyklu spotkań z teatrem był Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.