Aktualności arrow Edukacja arrow Wydarzenia szkolne arrow Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich Drukuj Email
(2016-06-30)
Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Wakacje w gminie Końskie rozpoczęło łącznie 3037 uczniów, w tym 1003 gimnazjalistów oraz 2034 uczniów szkół podstawowych.

W dniu 24 czerwca br. w większości koneckich szkół odbyły się uroczyste akademie. W Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich zakończenie roku miało szczególny charakter. Po raz ostatni w swojej karierze zawodowej poprowadziła je bowiem Pani Bożenna Patrzałek, długoletni nauczyciel i dyrektor tej placówki.
 
W uroczystości udział wzięli m.in. Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu. Pani Dyrektor otrzymała z rąk burmistrza okolicznościowy list gratulacyjny oraz kwiaty.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście wręczenie świadectw i nagród dla najlepszych uczniów tej szkoły. Były nagrody nie tylko za wyniki w nauce, ale również za zachowanie i szczególne osiągnięcia w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych.

Na zakończenie Pani Dyrektor oraz zaproszeni  goście podziękowali uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym i rodzicom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły i życzyli pięknych wakacji. Po oficjalnej ceremonii uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Dziękujemy wszystkim za ten kolejny rok szkolny i życzymy miłego wypoczynku. Do zobaczenia po wakacjach!