Aktualności arrow ZAPYTAJ BURMISTRZA arrow Czy są szanse na kanalizację w Nałęczowie?
Czy są szanse na kanalizację w Nałęczowie? Drukuj Email

(2009-03-11)

Pytanie: Panie Burmistrzu! Mam pytanie dotyczące zadania inwestycyjnego, planowanego do realizacji  w ramach przedsięwzięcia pn." Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej  na terenie Miasta i Gminy Końskie". Przedsięwzięcie to nie obejmuje  miejscowości Nałęczów. Chciałabym wiedzieć czy w tej miejscowości nie ma  szans na kanalizację? Dlaczego wszystkie miejscowości wokół Nałęczowa  będą miały kanalizację a Nałęczów nie? Jestem tym bardzo zainteresowana  ponieważ jestem w trakcie budowy domu w tej miejscowości i wcześniej była  mowa o budowie tam kanalizacji a teraz nie ma jej na wykazie, mimo że jakaś firma projektowa była, oglądała działki zapisywała kto jest chętny na kanalizację.
  Proszę o odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję.

Z poważaniem 
Izabela Jakubowska

 

Odpowiedź: Rzeczywiście, ma Pani rację. Nałęczów ma wykonaną dokumentację budowlaną na budowę kanalizacji sanitarnej i pierwotnie przewidywaliśmy, że wykonamy ją w ramach projektu, który 27 lutego złożyliśmy do Funduszu Spójności. Jednak w trakcie przeliczeń musieliśmy ograniczyć wielkość aglomeracji - czyli "wyciąć" część miejscowości z projektu, żeby spełnić warunek 120 przyłączy na 1 km sieci. Nie oznacza to, że kanalizacji  w Nałęczowie nie będziemy budować. Będziemy, i to na identycznych dla wszystkich mieszkańców warunkach, tyle że nie w ramach "Uporządkowania gospodarki wodno - ściekowej". Od strony technicznej wymaga to jednak wcześniejszego zbudowania kanalizacji w Proćwinie, bo Wasza będzie wpięta w kolektor odprowadzający ścieki z tej miejscowości do oczyszczalni w Kornicy. Realizację zadania przewiduję na 2010 r.

Pozdrawiam, Krzysztof Obratański

____________________________________________________________________

W celu usprawnienia i poprawienia kontaktu Burmistrza Krzysztofa Obratańskiego z mieszkańcami naszego miasta proponujemy Państwu dział ZAPYTAJ BURMISTRZA.
Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy urzędu, planów, problemów,
a także strategii rozwoju miasta.
  Odpowiedzi wraz z najciekawszymi pytaniami będziemy zamiszczać raz w tygodniu.