Przekazano klucze do nowych mieszkań socjalnych w Końskich Drukuj Email
(2016-06-03)
W dniu 1 czerwca 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie przekazał klucze pierwszym lokatorom mieszkań socjalnych i komunalnych. W wyremontowanym budynku przy ul. Marszałka Piłsudskiego 124 D zamieszkają 22 rodziny, w sumie 67 osób.
 
Na tą niecodzienną uroczystość przybyli między innymi lokatorzy z całymi rodzinami, władze naszego miasta na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim, jego zastępcy: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Marcin Pałosz Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich.

W maju 2014 roku Gmina Końskie w celu poprawy sytuacji mieszkaniowej osób ubiegających się o wynajem lokalu z mieszkaniowego zasobu gminy przystąpiła do przebudowy byłego biurowca PKS na wielorodzinny budynek mieszkalny. W wyniku tego przedsięwzięcia przygotowano 18 lokali socjalnych i 4 komunalne. Lokale socjalne wynajmowane są dla rodzin o niskich dochodach na okres do 3 lat, natomiast lokale komunalne wynajmowane są na czas nieokreślony. Stawka czynszu w mieszkaniach socjalnych jest o połowę niższa niż w mieszkaniach wynajmowanych na czas nieoznaczony.

Budynek składa się z dwóch segmentów: segmentu A, w którym znajduje się 9 mieszkań typu M3 (o powierzchni użytkowej lokalu ponad 30 m2 oraz 9 mieszkań typu M2 (o powierzchni użytkowej do 30 m2) oraz segmentu B, w którym znajdują się 4 mieszkania typu M3 (o powierzchni ponad 50 m2). Został wyposażony w instalację: wody zimnej i ciepłej, RTV, telefoniczną i domofonową. W każdym lokalu zamontowano m.in. zlewozmywak, kocioł gazowy oraz sanitariaty.

Całkowity koszt przebudowy, remontu i wyposażenia budynku wyniósł 1.740.153,42 zł, z czego Gmina Końskie pozyskała z Funduszu Dopłat środki finansowe w wysokości 479.795,10 zł. Prace budowlane rozpoczęła firma ze Skarżyska Kamiennej, a dokończyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe AGRO – BUD ze Starachowic w dniu 17 maja 2016 r.