"Koperty Życia" w gminie Końskie Drukuj Email
(2016-03-31)
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, rozpoczęto realizację kolejnej ważnej inicjatywy skierowanej do osób samotnych, przewlekle chorych oraz starszych, które ukończyły 60 rok życia.
 
W dniu 24 marca 2016 r. tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej w Końskich, Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wspólnie z Anetą Mikuszewską-Sorn Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich oraz Romanem Struzikiem Przewodniczącym Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie wręczyli na ręce sołtysów z terenu naszej gminy pierwsze „Koperty Życia” dla wytypowanych mieszkańców z poszczególnych sołectw.

W „Kopercie Życia" znajduje się ankieta. Należy w niej wpisać imię i nazwisko, numer PESEL, dane kontaktowe do najbliższych, oznaczenie grupy krwi oraz informacje na temat stanu zdrowia: wykaz chorób, uczuleń oraz zażywanych leków. Do koperty można włożyć inne, ważne - z medycznego punktu widzenia - informacje, na przykład kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu. Należy pamiętać, aby dane zawarte w formularzu na bieżąco aktualizować. Wypełnioną ankietę należy włożyć do koperty, a następnie do woreczka foliowego (znajduje się w zestawie), który szczelnie zamykamy. Całość trzeba umieścić w lodówce. Na jej drzwiach należy przytwierdzić otrzymany w zestawie magnes z napisem: „Tu znajduje się koperta życia".

Burmistrz Krzysztof Obratański, gorąco zachęcał do przyłączenia się do akcji: „Koperta życia to inicjatywa, którą jako samorząd podejmujemy w trosce o Państwa bezpieczeństwo. Jak pokazuje doświadczenie innych gmin, koperta zawierająca informację dla służb medycznych, niejednokrotnie uratowała ludzkie życie."

Koperty, które są wydawane nieodpłatnie można odbierać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskie oraz u sołtysów w sołectwach na terenie gminy Końskie. Zestawy będą też rozdawane podczas akcji prozdrowotnych i dostarczane przez pracowników socjalnych.