Przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Wiosny Drukuj Email
(2016-03-22)
Pierwszy dzień wiosny powitał nas ciepłymi promieniami słońca. W samo południe 21 marca br. przed Urzędem Miasta i Gminy Końskie  w  barwnym korowodzie zgromadziły się przedszkolaki by powitać "Wiosnę" - najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością. Przedszkolaków wraz z opiekunami powitał zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński wraz z zastępcą Marcinem Zielińskim i Naczelnikiem Wydziału Edukacji Krystyną Milczarek.
 
Uśmiechnięte przedszkolaki wiosnę powitały w sposób wielce artystyczny. Wśród dzieci znalazł się bocian, wiewiórka i oczywiście wiosna, głównie dominował kolor zielony i żółty, kolorowe kwiaty oraz nakrycia głowy - przepiękne wianki, kapelusze i czapeczki.  Dzieci z przedszkoli znajdujących na terenie gminy przygotowały wiosenne piosenki i wierszyki, by w ten sposób na wesoło powitać Pierwszy Dzień Wiosny.

Jak zwyczaj i tradycja nakazują, symbol zimy-słomianą kukłę Marzannę wrzucamy do wody, więc wszystkie dzieci głośnym okrzykiem: "Precz zimo zła" próbowały wystraszyć zimę. W ten symboliczny sposób przy wspólnym śpiewaniu przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.

To był dzień pełen radości. Mamy nadzieję, że wiosna nas słyszała i w najbliższych miesiącach  podaruje nam dużo słoneczka.