Benefis Marzeny Kądzieli Drukuj Email
(2016-03-16)
W dniu 11 marca 2016 roku Urząd Miasta i Gminy w Końskich wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizował uroczysty  benefis Marzeny Kądzieli, podsumowujący 25 lat jej pracy twórczej, dziennikarskiej i podróżniczej.
 
W wypełnionej po brzegi sali restauracji „Leliwa” w Końskich,  spotkali się przedstawiciele władz samorządowych na czele z Bogdanem Soboniem Starostą Koneckim oraz gospodarzem wieczoru Krzysztofem Obratańskim Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie. Ponadto, w spotkaniu uczestniczyła rodzina i przyjaciele jubilatki, a także mieszkańcy miasta. Przybyłych gości powitał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, pomysłodawca i główny organizator benefisu.

W rolę prowadzącego wcielił się Dariusz Kowalczyk Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie. Podczas uroczystości obejrzeliśmy nie tylko pamiątkowe fotografie dziennikarki z lat dzieciństwa ale także wysłuchaliśmy licznych zabawnych anegdot z życia benefisantki. Wśród nich nie zabrakło tych na temat znajomości branży motoryzacyjnej, które przedstawił mąż Przemysław. Dla wielu gości dużym zaskoczeniem była informacja dotycząca epizodu estradowego Marzeny Kądzieli, która okazała się być nie tylko utalentowaną wokalistką ale również kompozytorką. Na temat pasji podróżniczej Jubilatki opowiadał Sławomir Bawarski Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER, a o kulisach współpracy z dziennikarką mówili koneccy samorządowcy poprzednich i obecnej kadencji: Henryk Popik, Adam Sosnowski, Antoni Szkurłat, Michał Cichocki, Andrzej Marek Lenart, Bogdan Soboń oraz Krzysztof Obratański.

Podczas benefisu Marzena Kądziela otrzymała wiele pięknych kwiatów, prezentów, życzeń oraz ogromny jubileuszowy tort. Nie zabrakło muzycznych niespodzianek, o które zadbali artyści: Iwona Stępień – Baran, Dominika Wróbel, Daria Pol, Roman Cieślak, Piotr Cieślak, Maciej Lisowski oraz Marcin Wróbel. Na zakończenie, specjalnie dla Jubilatki wystąpił Piotr Salata, znakomity konecki wokalista, który oczarował wszystkich swoim głosem.