Podium dla koneckich piłkarzy w Šali Drukuj Email
(2015-12-09)
W dniu 27 listopada 2015 r. w słowackiej Šali odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju udział wzięło 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Po raz kolejny miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju wysokie III miejsce.
 
Zaproszenie do udziału w międzynarodowym turnieju, konecka drużyna otrzymała na podstawie umowy partnerskiej między miastem Šal’a i miastem Końskie podpisanej na rok 2015. W tym roku w składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Rafał Gula, Robert Skalski, Jarek Długosz, Stanisław Pawłowski, Grzegorz Grzela, Rafał Ścisłowicz, Sergiusz Gałwiaczek, Andrzej Szczepanik, Mariusz Świercz oraz Jarosław Komisarski.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Konecka drużyna przystąpiła do rozgrywek mocno zmotywowana i widać było, że zawodnicy nie mają najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Zespołowa gra szybko przyniosła oczekiwane efekty. Już od pierwszego pojedynku nasza drużyna pokazała dobrą formę i zakończyła turniej na podium. Reprezentacja Końskich za zdobycie III miejsca otrzymała dyplom oraz puchar, natomiast nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Robert Skalski.

Poziom tegorocznego turnieju był niezwykle wysoki. Zgromadzeni kibice byli świadkami wielu emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.