"Złote Gody" w gminie Końskie Drukuj Email
(2015-12-08)
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. W dniu 24 listopada br. w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Markiz w Końskich Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wręczył 19 parom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
W gronie obdarowanych medalami znalazły się nie tylko pary, które w tym roku obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego, ale także te, których małżeński staż jest znacznie dłuższy. Oprócz dostojnych Jubilatów i ich rodzin w uroczystości uczestniczyli: Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Końskich Lidia Wiśniewska. Uroczystość poprowadzili Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Augustyniak oraz Wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Dariusz Ogłoza.

Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański w towarzystwie Starosty Koneckiego Bogdana Sobonia, Wicestarosty Koneckiego Andrzeja Marka Lenarta oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Danuty Augustyniak. Burmistrz wręczając na ręce pań piękne bukiety kwiatów, złożył wszystkim Jubilatom życzenia zdrowia i pomyślności na kolejne wspólne lata.

Spotkanie odbyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Jubilaci po części oficjalnej zakończonej wspólną fotografią zaproszeni zostali na kawałek jubileuszowego tortu. Całość uroczystości uświetnił program artystyczny w wykonaniu młodych artystów ze Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz Aleksandra Kopańskiego instruktora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Na zakończenie wystąpił również Zespół Ludowy „Korniczanka”, który przy akompaniamencie „Kapeli Jaśki”, porwał wszystkich gości do tańca.

Jubileusz świętowali:
Maria i Henryk Stępniowie z Nowego Kazanowa
Barbara i Lucjan Pawlikowie z Modliszewic
Zofia i Zygmunt Kosowie z Końskich
Halina i Ludwik Sędkowscy z Modliszewic
Krystyna i Ryszard Sadowscy z Końskich
Halina i Bogdan Srokowie z Końskich
Zofia i Adam Żelazkowie z Końskich
Karolina i Marian Krawcowie z Sierosławic
Matylda i Stanisław Dyjasińscy ze Starej Kuźnicy
Danuta i Jan Hładki z Nieświnia
Dana i Marian Chochowscy z Końskich
Helena i Mirosław Dudkowie z Końskich
Irena i Władysław Kołodziejczykowie z Końskich
Maria i Zenon Łosiowie z Końskich
Zofia i Józef Zamachowscy z Bedlenka
Janina i Tadeusz Śliwińscy ze Starego Kazanowa
Alina i Tadeusz Bernatowie z Końskich
Marianna i Stefan Jańczykowie z Końskich
Anna i Tadeusz Stępniowie z Końskich