"Pierwszaki zdrowo i bezpiecznie do szkoły" Drukuj Email
(2015-10-23)
W poniedziałek 19 października 2015 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się kolejna edycja akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, organizowanej przez redakcję „Echo Dnia”, przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
 
Konferansjer - Wojciech Stachurski wraz ze swoim pomocnikiem „Jeżem Edkiem” (w tej roli Jacek Stachurski) rozweselali uczestników spotkania. W trakcie zabawy edukacyjnej, pierwszaki ze szkół podstawowych z terenu gminy Końskie mogły poszerzyć swoją wiedzę nt. zagrożeń czyhających na drodze, w lesie ale także podczas zabawy w domu. Dzieciakom towarzyszyli nauczyciele oraz przedstawiciel koneckiego magistratu Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji.

Pogadankę dotyczącą  przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, poprowadzili koneccy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich: Grzegorz Michorek i Marcin Wąsik. Na spotkaniu z pierwszakami nie mogło zabraknąć strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Końskich. Panowie Mariusz Czapelski, Karol Kołba, Paweł Bogusz, Mateusz Smyka i Łukasz Pietrzyk opowiedzieli dzieciom o zadaniach strażaków oraz uczyli jak zawiadamiać straż o pożarach czy wypadkach. Pierwszaki mogły także obejrzeć stroje, w jakich strażacy pracują podczas najbardziej niebezpiecznych akcji. O zaletach częstego mycia zębów i rąk oraz jedzenia warzyw i owoców przekonywała dzieci Iwona Widłak ze Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Nasze pierwszaki popisały się dobrą wiedzą o zasadach ruchu drogowego oraz o udzielaniu pierwszej pomocy. Życzymy im, aby w codziennym życiu omijały ich nieszczęścia i oby jak najrzadziej musiały korzystać ze świeżo zdobytej wiedzy.