Obchody Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
(2015-10-20)
W poniedziałek 12 października br. w odświętnie udekorowanej auli Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli spotkali się przedstawiciele władz oświatowych, samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz dzieci i młodzież by świętować „Dzień Edukacji Narodowej”. Dzień ten jest bowiem szczególną okazją by podziękować wszystkim pracownikom oświaty za ich trudną i odpowiedzialną pracę, za codzienny wysiłek wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.
 
W uroczystości udział wzięli m.in. Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł, Starosta Konecki Bogdan Soboń oraz wicestarosta Andrzej Marek Lenart, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim, radni Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski i Barbara Galant oraz Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek.

Wszystkich przybyłych powitał Burmistrz Krzysztof Obratański, który w imieniu własnym oraz Samorządu Miasta i Gminy Końskie złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta. Do składania życzeń dołączyli również Małgorzata Muzoł, Bogdan Soboń oraz Karolina Orłowska-Carmenate Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich.

Najważniejszym punktem tegorocznych obchodów „Dnia Edukacji Narodowej” była ceremonia wręczenia nagród dla nauczycieli. Wśród wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znaleźli się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach Krystyna Cygankiewicz oraz Konrad Zwierzchowski. Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymali m.in. Beata Gawrońska oraz Robert Walczyk z Zespołu Szkół w Rogowie. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie przyznał w tym roku nagrody dla 9 dyrektorów szkół oraz 33 nauczycieli. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Jarosław Drzazga, Katarzyna Pręcikowska, Agnieszka Kosidło oraz Dorota Ziółkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich), Barbara Piwowarczyk, Teresa Bubel i Mariusz Janiszewski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich), Beata Zbróg i Renata Robak (Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie), Jolanta Kowalczyk i Dorota Słuszniak (Zespół Placówek 0światowych w Kazanowie), Barbara Makuch i Edyta Florczyńska (Szkoła Podstawowa w Modliszewicach), Aleksandra Kędzierska (Szkoła Podstawowa w Kopaninach), Edyta Stępień (Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie), Katarzyna Milerowicz (Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu), Elżbieta Kowal, Małgorzata Piecuch, Artur Kołodziejczyk, Jolanta Starnawska, Ewelina Makówka i Ewelina Malasińska (Gimnazjum nr 1 w Końskich), Katarzyna Lisowska, Edyta Skawińska, Halina Biłek i Ewa Cecka (Gimnazjum nr 2 w Końskich), Waldemar Wiktorowski, Elżbieta Cuper i Izabela Klusek (Zespół Szkół w Rogowie), Czesław Staciwa, Beata Nowak, Edyta Kowalska, Marzena Piwowarczyk i Agnieszka Pakuła (Zespół Szkół w Stadnickiej Woli), Renata Janiszewska (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Końskich), Anna Puszka (Przedszkole Samorządowe nr 2 w Końskich), Barbara Gawrońska i Halina Grabarczyk (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Końskich), Katarzyna Turalska (Przedszkole Samorządowe nr 4 w Końskich), Małgorzata Teler (Przedszkole Samorządowe nr 5 w Końskich), Karina Boczek (Przedszkole Samorządowe nr 7 w Końskich) oraz Karolina Orłowska-Carmenate (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich).

Uroczystość poprowadzoną w całości przez Agnieszkę Pakułę i Justynę Maliborską (nauczycielki Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli) uświetniły występy wychowanków koneckich przedszkoli. Dzieci w odświętnych strojach przedstawiły niezwykle radosny program artystyczny, za który zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na scenie zaprezentowały się również utalentowane flecistki Aleksandra Dunajska i Karina Kamizela, podopieczne Studia Tańca „Point” oraz wokalistki Paulina Tarasińska i Jadzia Kołodziej. W podziękowaniu za swój występ najmłodsi artyści otrzymali z rąk burmistrzów słodkie upominki.