Konecki Piknik Rowerowy Drukuj Email
(2015-09-10)
 Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie serdecznie zapraszają na otwarcie pierwszego fragmentu świętokrzyskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego "Green Velo", które odbędzie się w sobotę 19 września w Sielpi. Zainteresowanych samą jazdą na rowerze zapraszamy na rajd rowerowy, a pozostałych na piknik rowerowy do Końskich, gdzie wystąpi  Krystian Herba - znany sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym.
 
Konecki oddział PTTK przyjmuje zgłoszenia na rajd rowerowy, który odbędzie się w tym dniu. Trasa przejazdu została zaplanowana z Końskich szlakiem rowerowym koloru niebieskiego do Sielpi. Tam po krótkiej konferencji prasowej, która odbędzie się przy Miejscu Obsługi Rowerzysty, utworzymy kolumnę i wspólnie przejedziemy właściwą trasą Green Velo do Końskich. W ramach wpisowego zgłoszeni w terminie uczestnicy otrzymają: pamiątkowy medal, kamizelkę odblaskową z herbem miasta i logo Green Velo oraz imienny certyfikat uczestnictwa. Nie zwlekajcie - dzwońcie! Szczegółowe informacje w regulaminie.

Po powrocie do Końskich na placu niedaleko fontanny wystąpi Krystian Herba, finalista drugiej edycji programu Mam talent, człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie, trzykrotny rekordzista Guinnessa. Uczestnicy rajdu i pikniku będą mogli wziąć udział w licznych konkursach nawiązujących do tematyki rowerowej. W jednym z nich, konkursie wiedzy prowadzonym przez ekipę promocyjną Green Velo, będzie można wygrać wysokiej klasy rower! Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji dla uczestników, w programie m.in. mobilne kino 5D, spotkania ze znanymi sportowcami, stoiska z produktami lokalnymi, występy artystyczne. Serdecznie zapraszamy!

„Konecki Piknik Rowerowy” to „Początek przygody z Green Velo”! W Końskich bowiem, zaczyna się (lub kończy) budowana trasa rowerowa prowadząca przez pięć województw: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.

W telewizji już można oglądać spoty reklamowe pokazujące piękno tych regionów oraz atrakcje turystyczne jakie czekają na przyszłych użytkowników Green Velo! Sobotni event promocyjny skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: amatorów i pasjonatów jazdy na rowerze, rodzin z dziećmi, a także młodzieży szkolnej. Nie może zabraknąć i Was. Bądźcie z nami 19 września!
 
Do pobrania: