Otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Sokołowie Drukuj Email
(2015-09-02)
To już kolejna inwestycja oddana w ostatnim czasie dla lokalnej społeczności. Tym razem to mieszkańcy Starego Sokołowa przy wsparciu lokalnego samorządu doprowadzili do zakończenia budowy świetlicy wiejskiej. Jak podkreśla Pani Lidia Wiśniewska pomysł budowy świetlicy pojawił się już dawno, jednak jego realizacja rozpoczęła się dopiero w roku 2012 zbiórką funduszy wśród mieszkańców wsi na sporządzenie mapy do celów projektowych.
 
W czerwcu 2014 roku gmina Końskie złożyła wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i wniosek otrzymał pozytywną opinię. Pomimo początkowych trudności finansowych inwestycja została ostatecznie dokończona przez obecnego Burmistrza i w czerwcu tego roku mieszkańcy mogli podziwiać piękny budynek.

W dniu 15 sierpnia 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w Starym Sokołowie. Przecięcia wstęgi a tym samym oficjalnego otwarcia świetlicy dokonali: Pani sołtys Krystyna Stolarska, Grzegorz Gałuszka radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Bogdan Soboń Starosta Konecki Michał Cichocki radny powiatowy oraz Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. W imieniu mieszkańców Pani sołtys Krystyna Stolarska podziękowała wszystkim, którzy wsparli budowę świetlicy. Okolicznościowe upominki wręczyli m.in. zastępcy burmistrza Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński.

Po części oficjalnej licznie przybyli goście wzięli udział w festynie, podczas którego mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale również spróbować specjałów przygotowanych przez mieszkańców wsi.