Obchody "Dnia Strażaka" w Bedlenku Drukuj Email
(2015-06-10)
W niedzielę 31 maja 2015 r. odbyły się miejsko-gminne obchody „Dnia Strażaka” połączone z pięknym jubileuszem 80-lecia powstania jednostki OSP Bedlenko. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Anny w Bedlnie, którą w intencji koneckich strażaków koncelebrował proboszcz miejscowej parafii ks. Maciej Kornata.
 
Po zakończeniu mszy świętej poczty sztandarowe, druhowie OSP oraz zaproszeni goście udali się do Bedlenka. Tam uformowano kolumnę i strażacy z Komendantem Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Końskich Janem Chrabąszczem oraz Miejską Orkiestrą Dętą na czele przemaszerowali na plac strażnicy OSP w Bedlenku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, którą poprowadził druh Tadeusz Nowakowski. Przy dźwiękach Hymnu Strażackiego wciągnięto flagę Związku OSP RP na maszt. Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Końskich Michał Cichocki przedstawił informację o działalności ochotniczych straży pożarnych w 2014 roku.

W obchodach uczestniczyło wielu znamienitych gości m.in.: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP poseł na sejm Mirosław Pawlak wraz z wiceprezesem Ireneuszem Żakiem, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami: Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich st. bryg. Grzegorz Młynarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk, radni Rady Miejskiej w Końskich, prezesi jednostek OSP z terenu gminy Końskie oraz mieszkańcy.

Podczas uroczystości odznaczono zasłużonych strażaków. Najwyższe odznaczenie Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał druh Stanisław Chrabąszcz. Władze samorządowe gminy Końskie na czele z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim wręczyły na ręce Krzysztofa Witczaka prezesa OSP Bedlenko pamiątkowy grawerton z okazji 80-lecia powstania jednostki. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Końskie życzył wszystkim druhom jak najmniej strażackich interwencji oraz satysfakcji z podejmowanych trudów ochotniczej służby.