Msza święta ku czci pomordowanych w miejscowości Piekło Drukuj Email
(2015-06-10)
W dniu 30 maja br. w miejscowości Piekło odbyła się msza święta polowa, podczas której uczczono pamięć ludności cywilnej z miejscowości Stadnicka Wola, Piekło, Niebo, Izabelów oraz dzisiejszej ul. Leśnej i Grzybowej, pomordowanej przez hitlerowców w dniu 6 kwietnia 1940 r.
 
Mszę świętą koncelebrowali proboszcz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Końskich ks. Tomasz Janicki oraz ks. Adam Izdebski z Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Oprawę muzyczną mszy przygotowała Schola z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Końskich.

Całość uroczystości uświetnił występ zespołu „Pasja” z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli prowadzony przez Anetę Karbownik i Lilianę Saik oraz występ Jerzego Plaskoty, który wyrecytował poetycką opowieść wspominającą tamte tragiczne wydarzenia.

W uroczystości udział wzięli również: posłowie na Sejm RP Maria Zuba oraz Krzysztof Lipiec, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, sołtys sołectwa Stadnicka Wola Jan Lachowski oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Po zakończeniu mszy delegacje złożyły pod pomnikiem okolicznościowe wiązanki i zapaliły znicze.