Konecczanie czytają dzieciom Drukuj Email
(2015-06-08)
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie w dniu 1 czerwca 2015 r. zainaugurowała XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „Cała Polska czyta w Bibliotekach”. Spotkanie odbyło się w Parku Miejskim przed siedzibą Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, gdzie licznie zebrali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kopaninach, Kazanowie i Pomykowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Końskich.
 
Imprezę przygotowały bibliotekarki z Filii dla Dzieci: Zofia Chochowska oraz Agnieszka Wróbel. Całość poprowadził dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk, a wiersze znanych autorów poezji dziecięcej czytał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie oraz jego zastępcy: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Do czytania przyłączyły się również panie: Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu oraz Helena Rozmus radna Rady Miejskiej w Końskich.

Na zakończenie spotkania zabrał głos burmistrz Krzysztof Obratański, który stwierdził, że publiczne czytanie książek powinno zachęcić rodziców oraz dzieci do wyrobienia nawyku codziennego czytania, któremu warto poświęcić więcej, niż tylko przysłowiowe 20 minut dziennie, a następnie wszystkim dzieciom złożył życzenia z okazji ich święta.