Aktualności arrow Sport arrow Wydarzenia sportowe arrow Mistrzowie Świata w Trójboju Siłowym z wizytą u Burmistrza
Mistrzowie Świata w Trójboju Siłowym z wizytą u Burmistrza Drukuj Email
(2015-05-20)
We wtorek 19 maja br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, burmistrz Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, spotkali się z Edwardem Rożnowskim, który wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Łucku na Ukrainie i tym samym został Mistrzem Świata w kategorii wag. do 90 kg.
 
W spotkaniu uczestniczył również Paweł Rożnowski, reprezentujący nieobecnego brata Michała, który w zawodach w Łucku również wywalczył złoty medal w kategorii wag. do 82,5 kg. Mistrzom towarzyszyli prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „HERKULES” Janusz Cieślak oraz dr Józef Gawęda opiekun medyczny zawodników.

Utytułowani sportowcy otrzymali z rąk burmistrza gratulacje oraz deklarację dalszej pomocy. Pan Burmistrz podczas rozmowy wspomniał o niezwykle ważnej roli gminy w tworzeniu dogodnych warunków do zwiększania aktywności fizycznej mieszkańców. Opowiadał o planach związanych z powstaniem zewnętrznych siłowni na osiedlach oraz na terenach wiejskich. Edward Rożnowski zadeklarował pomoc w zakresie lokalizacji oraz doboru odpowiedniego zestawu sprzętu treningowego.

Medalistom serdecznie gratulujemy, tak znaczących osiągnięć sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.