XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Drukuj Email
(2015-05-14)
W dniu 5 maja br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zainaugurowała obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. W uroczystym spotkaniu udział wzięli przede wszystkim pracownicy bibliotek z terenu powiatu koneckiego, zaproszeni goście oraz miłośnicy czytelnictwa.
 
Przedstawiciele władz samorządowych nie szczędzili ciepłych słów pod adresem bibliotekarzy. Wicestarosta Andrzej Marek Lenart odczytał list gratulacyjny, natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wręczył na ręce pana Dariusza Kowalczyka dyrektora biblioteki okolicznościowy upominek.

W części seminaryjnej spotkania zaprezentowała się Małgorzata Winkler, przedstawicielka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, opiekunka naszej książnicy, która scharakteryzowała bogatą ofertę różnorodnych zajęć organizowanych w bibliotekach naszego województwa dla czytelników we wszystkich grupach wiekowych. Następnie Pani Daria Rutkowska opowiedziała o swojej pracy nad książką „Kolegiata pw. św. Mikołaja w Końskich”. Nie mniej ciekawa była również prelekcja Agnieszki Werens o jej podróżach do Afryki.