Rekordy pływackie w Końskich Drukuj Email
(2015-05-14)
W dniu 25 kwietnia 2015 r. na Pływalni Miejskiej w Końskich odbyły się zawody 2 rundy Dużej Ligi. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK”.
 
W zawodach wzięło udział 169 zawodników z dziesięciu klubów województwa świętokrzyskiego. Tym razem to dziewczęta wiodły prym wśród pływaków ustanawiając w wyścigach sztafet na dystansie 4x50 m stylem dowolnym sześć wyników rekordowych.

I tak pływaczki KSZO Ostrowiec wynikiem 1:56.27 ustanowiły nowy rekord okręgu w kategorii juniorów 15 i 16 letnich. Natomiast zawodniczki Barakudy Starachowice przepływając dystans 4x50 m stylem dowolnym w czasie 2:06.00 poprawiły dotychczasowy wynik w kategorii młodziczek 13 letnich. Najlepszymi zawodnikami w konkurencjach indywidualnych zostali Paulina Rogowska (Salos Cortile Kielce) i Kacper Stępniak (Korona-Swim Kielce) za wynik uzyskany w konkurencji 200 m stylem dowolnym. Spośród zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” najlepiej zaprezentowali się Dawid Jarosz (2 miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym), sztafeta dziewcząt 15 letnich w składzie: Klaudia Ślusarczyk, Dominika Biniek, Maria Markiewicz i Paulina Stępień (3 miejsce w konkurencji 4x50 m stylem dowolnym) oraz sztafeta chłopców 12 letnich w składzie: Wojciech Grot, Filip Norberciak, Emil Jarosz i Jan Kosmal (3 miejsce w konkurencji 4x50 m stylem dowolnym).

W imprezie uczestniczył m.in. wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który wręczał zawodnikom puchary, dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich.