Skatepark w Końskich? Drukuj Email

(2008-12-08)

Pytanie: Ostatnio przeczytałem artykuł w Tygodniku Koneckim z którego wynikało, iż w ramach projektu "Orlik 2012" powstanie Skatepark. Czy wiadomo już jaka firma wygrała przetarg? Czy powstały już jakieś projekty? Czy planował Pan skonsultowanie się z konecką młodzieżą,  by dostosować skatepark do ich poziomu umiejętności?

Odpowiedź: Informacja, że skatepark powstanie w ramach programu "Orlik 2012 " jest pewnym uproszczeniem. "Orlik" to program rządowy o ściśle określonym zakresie zadań, dlatego w umowach o budowie tego kompleksu nie mogliśmy "pokazywać" innych, planowanych na terenie Sokolni elementach. Natomiast nikt nam nie może zabronić wykonywać takie dodatkowe elementy za własne pieniądze i tak to planujemy w tym przypadku. Ponieważ w Polsce jest kilka firm oferujących gotowe, certyfikowane segmenty łączone dowolnie w całość na miejscu posadowienia, zamierzam skatepark zamówić jako ostatni składnik kompleksu. Sokolnia pomyślana jest jako otwarte, ogólnie dostępne centrum sportowo - rekreacyjne, dlatego bardzo ważnym warunkiem postawionym w zamówieniu będzie kwestia bezpieczeństwa korzystających, zarówno rolkarzy, jak i deskarzy i rowerzystów. Większy skatepark planowany jest w ramach przebudowy stadionu OSiR-u, ale tam będzie udostępniany na odrębnie ustanowionych zasadach osobom o wyższych umiejętnościach i wymaganiach.

Podsumowując: planuję utworzenie w najbliższym czasie dwóch skateparków o różnych stopniach trudności, z których pierwszy ( o charakterze "przedszkola" ) powstanie wczesną wiosną na terenie Sokolni.

____________________________________________________________________

W celu usprawnienia i poprawienia kontaktu Burmistrza Krzysztofa Obratańskiego z mieszkańcami naszego miasta proponujemy Państwu dział ZAPYTAJ BURMISTRZA.
Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy urzędu, planów, problemów,
a także strategii rozwoju miasta.
  Odpowiedzi wraz z najciekawszymi pytaniami będziemy zamiszczać raz w tygodniu.