XII Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej - rozstrzygnięty Drukuj Email
(2015-04-15)
W dniu 9 kwietnia 2015 r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich odbył się etap regionalny XII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”.
 
Otwarcia konkursu dokonali Janusz Bielecki Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Gowarczowie oraz Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Na widowni obecni byli również: Wicestarosta Konecki Andrzej Marek Lenart, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, Wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, Jarosław Drzazga Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich a także przedstawiciele Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej: Jerzy Skórkiewicz – Prezes Zarządu oraz ksiądz Grzegorz Wójcik – Asystent Kościelny.

Organizatorem tegorocznego konkursu był Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich przy wsparciu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Gowarczowie oraz Starostwa Powiatowego w Końskich.

Blisko 70 uczniów placówek oświatowych z terenu powiatu koneckiego rywalizowało w dwóch kategoriach: poezja i pieśń patriotyczna. Jury w składzie: Aleksander Kopański, Jolanta Milczarek oraz Adam Kubka oceniało młodych recytatorów natomiast Dariusz Kowalczyk, Waldemar Kacperski i Piotr Zaborowski oceniali występy wokalistów i zespołów.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany, młodzi artyści byli doskonale przygotowani, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w sposób profesjonalny. Występy uczestników konkursu dostarczyły zarówno jury, jak i zgromadzonej widowni wielu niezapomnianych wrażeń.

Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne albumy. Finaliści oprócz cennych nagród uzyskali także prawo do udziału w etapie diecezjalnym Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który będzie się w dniu 29 kwietnia w Starachowicach.

WYNIKI KONKURSU
Poezja

Klasy I – III:
II miejsce - Julia Dziuba z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie
II miejsce - Alicja Ryś z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie
III miejsce – Katarzyna Stoińska. z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie

Klasy IV – VI:
I miejsce - Gabriel Am Ali ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach
I miejsce - Katarzyna Cuper ze Szkoły Podstawowej w Rogowie

Gimnazja:
I miejsce - Izabela Ferensztajn z Gimnazjum w Stadnickiej Woli
I miejsce - Wiktoria Karbownik z Gimnazjum w Stadnickiej Woli
II miejsce – Jagoda Lorek z Gimnazjum w Stadnickiej Woli
III miejsce – Dominika Matynia z Gimnazjum w Gowarczowie

Pieśń

Klasy I – III:
I miejsce - Alicja Kuśmierczyk z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie
II miejsce - Joanna Duda z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie
III miejsce - Paulina Stoińska z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie

Klasy IV – VI:
I miejsce - Maria Frączyk ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
II miejsce - Anna Gonerka ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie
III miejsce - Irmina Staromłyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich

Zespoły:
I miejsce - Zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich

Gimnazja:
I miejsce - Katarzyna Cichocka z Gimnazjum nr 1 w Końskich
II miejsce - duet Maria Partyka i Maria Teper z Gimnazjum nr 1 w Końskich
II miejsce - Adam Lipski z Gimnazjum w Fałkowie
III miejsce - Klaudia Mikuła z Gimnazjum w Fałkowie

Zespoły:
I miejsce - Zespół „Pasja” z Gimnazjum w Stadnickiej Woli

Ponadgimnazjalne:
I miejsce - Ewa Makówka Niepubliczne Technikum Zawodowe w Końskich

Zespoły:
I miejsce - Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich

Nominowali do finału diecezjalnego konkursu w kategorii pieśń patriotyczna:
- Maria Frączyk z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli
- Katarzyna Cichocka z Gimnazjum nr 1 w Końskich
- zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich (Daria Pol, Kamila Musiał, Żaneta Szmit oraz Paweł Gierczyński)

Nominowali do finału diecezjalnego konkursu w kategorii poezja patriotyczna:
- Katarzyna Cuper ze Szkoły Podstawowej w Rogowie
- Gabriel Am Ali ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach
- Izabela Ferensztajn - Gimnazjum w Stadnickiej Woli
- Wiktoria Karbownik z Gimnazjum w Stadnickiej Woli