Apel o pomoc! Drukuj Email
(2015-03-18)
Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby zwiększyć szanse przeżycia Pacjentów chorych na nowotwory krwi.

Pomóż nam przekonać inne osoby do rejestracji w bazie Dawców Komórek Macierzystych.
 
W dniu 17 marca 2015 r. na sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji Damiana 25 – letniego mieszkańca Radoszyc, któremu w styczniu tego roku lekarze postawili diagnozę CIĘŻKA NIEDOKRWISTOŚĆ APLASTYCZNA. Niestety w rodzinie Damiana nie ma zgodnego dawcy, stąd jej apel o pomoc do potencjalnych Dawców.

Podczas spotkania o trudnej sytuacji chorych opowiadał Pan Marek Makowski pracownik Fundacji DKMS. Okazuje się, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Jedynie 30% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 70% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych. Na konferencji obecna była Karolina Mogieła, która jako Dawca komórek macierzystych dała choremu najcenniejszy dar - szansę by mógł żyć.

Akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych pn.: „Pomóż Damianowi i Innym”, objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Akcja ta dedykowana jest Damianowi oraz wszystkim Innym, którzy potrzebują pomocy od dawcy niespokrewnionego.

Kolejna akcja rejestracyjna odbędzie się w dniu 29 marca 2015 r. (niedziela) w godzinach 10:00 -16:00 w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich oraz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radoszycach.

Organizatorzy akcji rejestracyjnej: Barbara Więcław, Małgorzata Maciejczyk oraz Karolina Marzec zaangażowane w działania Fundacji DKMS Polska, chcą dać nadzieję na nowe życie Pacjentom z całego świata.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.dkms.pl