Końskie na łódzkich targach turystycznych Drukuj Email
(2015-03-17)
W dniach 13-15 marca 2015 r. w Łodzi odbyły się XXI targi turystyczne pn. Regiony Turystyczne – „Na Styku Kultur”, w których uczestniczyła gmina Końskie, na wspólnym stoisku Województwa Świętokrzyskiego.
 
Stoisko Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego zapraszało do skorzystania z materiałów promujących atrakcje całego regionu m.in. Końskich, Sandomierza, Buska – Zdroju, Bałtowa.

Jak co roku wśród wystawców na targach turystycznych w Łodzi znaleźć można było instytucje samorządowe i lokalne z niemal wszystkich regionów Polski, atrakcje turystyczne, uzdrowiska i sanatoria, obiekty turystyczne i noclegowe, a także bogatą ofertę agroturystyki i turystyki wiejskiej. Każdy mógł znaleźć na targach coś dla siebie, zarówno dla poszukujących pomysłów na spędzenie wyjazdów urlopowych jak i rodzinnych wakacji, długich weekendów, czy krótkich wypadów poza miasto.

Gminę Końskie reprezentowały: Sylwia Fatalska z Urzędu Miasta i Gminy w Końskich oraz Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej w Końskich. Gmina Końskie prezentowała doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej i eksplorowania licznych szlaków pieszych i rowerowych. Goście uzyskali profesjonalne porady o tym, jak zaplanować pobyt w naszym regionie oraz otrzymali materiały promocyjne m.in. przewodnik „Przez Końskie i Sielpię do ... Nieba" oraz mapę zabytków Gminy Końskie. Ponadto, wśród materiałów promocyjnych dystrybuowane były także i te, prezentujące obiekty noclegowe powiatu koneckiego.