40. Jubileuszowy "Rajd Bab" Drukuj Email
(2015-03-13)
W dniu 7 marca 2015 r. odbył się 40. Jubileuszowy „Rajd Bab” organizowany przez PTTK oddział w Końskich oraz Klub Turystyki Aktywnej „Pasat”. W imprezie udział wzięło 350 uczestników podzielonych na drużyny, które stanowiły grupy uczniów, znajomych czy rodzin. Zespoły miały za zadanie zdobyć jak największą liczbę punktów w konkurencjach sprawnościowo-intelektualnych rozgrywanych na kilkunastokilometrowej trasie.
 
Zakończenie rajdu odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie. Nagrody dla najlepszych 10 drużyn wręczali: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera.

Podczas imprezy wręczone zostały odznaki Turysta Ziemi Koneckiej. Odznakę otrzymali Ada Dębowska oraz 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich: Katarzyna Pytlasińska, Elwira Zbroszczyk, Patrycja Wróbel, Aleksandra Gil, Janek Kosmal, Mikołaj Wybański, Ania Pękala, Oliwia Małecka, Natalia Rybak. Tradycyjnie wybrano Miss Rajdu. Została nią Julia Kasielska z drużyny „Ciasteczkowe Potwory”.

W Stąporkowie na piechurów czekało ognisko, pyszne ciasto i kawa w kawiarni MGOKiS. Tradycyjnie rozlosowano upominki, a wyjątkowo wręczono imienne dyplomy dla każdego uczestnika. Na mecie na Panie czekał także słodki upominek.

Rajd nie odbyłby się gdyby nie sztab mocno zaangażowanych osób oddziału PTTK w Końskich zrzeszonych w Klubie Turystyki Aktywnej PTTK „Pasat” oraz pracowników MGOKiS.

Nagrodzone drużyny:
1. KTW Baba ze Skarżyska-Kam.
2. Biedronki ze Skarżyska-Kam.
3. PSP Fałków
4. Feniks Alfa - 5 KDH Feniks z Końskich (harcerze)
5. Kanawki - panie z Końskich pod wodzą Ewy Jedynak
6. Rajdowicze z SP2 w Końskich pod opieką Eli Jakubowskiej
7. Atomówki ze Szkoły Podstawowej w Rogowie
8. Rajdowe Baby - rodzina z Końskich
9. PSP Fałków - grupa rodziców wspierająca nauczycieli w opiece nad reprezentacją ze szkoły
10. Pantery - dzieciaki z PSP Fałków