15 lat Studia Piosenki Drukuj Email
(2015-02-26)
W minioną sobotę 21 lutego 2015 r. w Domu Kultury w Końskich odbył się jubileuszowy koncert – „15 lat Studia Piosenki”.
 
W imprezie, którą poprowadził Maciej Lisowski instruktor ds. muzyki MGDK w Końskich udział wzięli jego obecni i dawni wychowankowie: Małgorzata Bielecka, Małgorzata Ciszek, Aneta Jakubowska, Paweł Kulczyk, Sylwia Kulczyk, Tomasz Kulczyk, Kamila Musiał, Laurencja Nowacka, Daria Pol, Agata Skiba, Żaneta Szmit, Paulina Tarasińska, Karolina Wiśniewski, Ania Żelazko.

Jubileusz ten uświadomił zebranej publiczności jak wiele muzycznych talentów wykształcił Maciej Lisowski. Był to niezwykły wieczór wspomnień minionych 15 lat pracy. W trakcie koncertu pan Maciej wspominał prace z ponad 120 uczniami między innymi z Dominiką Sulgostowską – Wróbel, która wygrywała wiele ogólnopolskich konkursów muzycznych, Olgą Opalińską skrzypaczką współpracującą między innymi z Edytą Górniak, czy Michała Łyczka pianistę towarzyszącego Rayowi Wilsonowi ostatniemu wokaliście zespołu Genesis.

Niezwykły koncert przemienił się w benefis Macieja Lisowskiego. Na ekranie wyświetlono film pełen serdecznych życzeń od jego wychowanków. Zwieńczeniem koncertu było wykonanie piosenki „We are the children” przez obecnych na jubileuszu artystów.

Burmistrz Miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński podziękowali Maciejowi Lisowskiemu za trud i parce w wychowywaniu kolejnych pokoleń muzykującej młodzieży. Do serdecznych życzeń szefowie gminy dołączyli wielki tort, którym poczęstowano wszystkich gości.