Spotkania wigilijne na terenie gminy Końskie Drukuj Email
(2014-12-23)
W czwartek 18 grudnia br. Krzysztof Jasiński, z-ca burmistrza przyjął od harcerzy na czele z Komendantem ZHP hm. Bogusławem Kowalewskim Betlejemskie Światło Pokoju. Podczas tego spotkania zastępca burmistrza wyraził nadzieję, że Światełko to" trafi również do każdego domu, do każdego mieszkańca z terenu gminy Końskie.
 
Betlejemskie Światło Pokoju, z Groty Narodzenia Chrystusa, przywożone jest do Europy przez skautów austriackich. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przejęli Betlejemskie Światło Pokoju, by powędrować z nim w sztafecie przez całą Polskę.

Przedświąteczny czas również obfituje w spotkania opłatkowe. Chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci.

Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek, życzenia i świąteczna atmosfera towarzyszą tym spotkaniom organizowanym, w szkołach przedszkolach, jednostkach organizacyjnych, klubach sportowych czy stowarzyszeniach.

Jak co roku spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła w każdym z tych miejsc.

Uroczystości świąteczne odbyły się między innymi: w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Klubie Sportowym „Neptun” Końskie, KSSPR Końskie, ŚZŻAK Koło w Końskich, OSP z terenu gminy Końskie.

W każdym spotkaniu opłatkowym uczestniczył burmistrz Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim.

Wszystkim towarzyszyły życzenia radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.