Reprezentacja Koneckiego Klubu Karate wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej Drukuj Email
(2014-12-18)
W sobotę 13 grudnia 10-cio osobowa reprezentacja Koneckiego Klubu Karate wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej PFKK (Polskiej Federacji Kyokushin Karate). Byli to - Jakub Owczarek, Maciej Paduch, Olgierd Kozielski, Robert Zuber, Julia Tarasińska, Oliwia Tatar, Oliwia Małecka, Jakub Płyta, Mikołaj Głogowski i Sebastian Płodzik.

W zawodach wystartowało 181 zawodników z 28 klubów, w tym 2 kluby z Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego), Białorusi oraz jedna zawodniczka z Kazachstanu.

Konecczanie wywalczyli łącznie 6 medali - po dwa każdego koloru, co pozwoliło Koneckiemu Klubowi Karate Kyokushin uplasować cię na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Złote medale zdobyli Jakub Owczarek w kategorii chłopców 2004-2005 +30 kg oraz Maciej Paduch w kategorii seniorów +80 kg. Kuba stoczył 4 walki. Na szczególną uwagę zasługuje półfinałowa, bardzo zacięta walka z zawodnikiem z Rosji. Maciej stoczył 3 wyczerpujące pojedynki. W drodze po zwycięstwo pokonał zawodników z dużo wyższymi pasami od siebie.

Cztery walki stoczył Olgierd Kozielski i zajął 2 miejsce. Niestety w finale uległ znacznie cięższemu przeciwnikowi z Góry Kalwarii. Dobre walki miała Oliwia Tatar, zdobywczyni brązowego medalu.

Dobrze spisali się również pozostali zawodnicy, którzy pomimo braku miejsc medalowych zdobyli nowe doświadczenia , które mam nadzieję niedługo zaczną procentować.

Wyjazd na Mistrzostwa został dofinansowany ze środków z dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Końskie.